Beardrust pyta: Señor Barba

senorbarba_film

Spora część z was pewnie nie kojarzy marki Señor Barba lub słyszała o niej niewiele. Sam dowiedziałem się o jej istnieniu dopiero jakiś czas temu i bardzo żałuję, że nastąpiło to tak późno. Czas więc rzucić trochę więcej światła na rodzimą markę, która produkuje świetne kosmetyki dla brodaczy powstające nie tylko z pasji, ale i z miłości. Zapraszam do wywiadu z twórcami Pana Brody.

Pewnego dnia przeglądając Internet w poszukiwaniu kosmetyków do brody natknąłem się na markę Señor Barba. Od samego początku bardzo mnie zaciekawiła. Postanowiłem nawiązać kontakt z właścicielami i wejść we współpracę, w celu dowiedzenia się czegoś więcej. Tak powstał poniższy wywiad, który przeprowadziłem z płcią piękną tej marki, Izabelą Cardone. Zapraszam do lektury, a już wkrótce na blogu pojawi się obszerna recenzja kosmetyków od Pana Brody.

13876703_1065458533508405_5311163036025360955_n

B: Señor Barba kojarzy mi się z językiem hiszpańskim, ale jesteście polską marką. Skąd pomysł na taką nazwę?

IC: Nazwa Señor Barba wynikła z naszego życia codziennego. Jesteśmy bowiem małżeństwem polsko-meksykańskim. Porozumiewamy się w domu w trzech językach i marka Señor Barba, czyli Pan Broda, jest odzwierciedleniem naszej wielokulturowości oraz pasji. Marka i szata graficzna to dzieło hiszpańskojęzycznej części, a formuła, wykonanie i prowadzenie – polskojęzycznej.

B: Kiedy postanowiliście założyć własną markę i co było waszym motorem napędowym?

IC: Pierwszym powodem była broda. Wymagała natychmiastowego poskromienia i opieki. Ponieważ dwa lata temu ceny kosmetyków dla brodaczy były niebotyczne a ich dostępność nieco ograniczona, powstał prototyp formuły balsamu do brody i olejku. Pomysł zachwycił niejedną brodę, postanowiliśmy więc udostępnić nasze produkty szerszemu gronu i tak zaczęła się prawdziwa pasja która trwa do dzisiaj. Dbamy o przystępność cenową produktów, gdyż szanujemy klientów i ich zarost.

senorbarba-handmade

B: Na waszych kosmetykach pojawia się informacja original formula from 1843. Faktycznie produkujecie kosmetyki według wytycznych/przepisów z tamtych lat? Czy wiąże się to może z waszymi przodkami? Opowiedzcie proszę coś więcej o tym…

IC: Przed stworzeniem pierwszej wersji balsamu do brody, w poszukiwaniu inspiracji, sięgnęliśmy do starych poradników dotyczących życia w XIX wieku. W rodzinie po stronie meksykańskiej odnalazła się książka z 1843 roku, niestety w języku włoskim. Sprawiła trochę trudności przy tłumaczeniu, jednak udało się w niej znaleźć parę przepisów na sposoby pielęgnacji męskiej urody. Były to między innymi przepisy na pomady i wody kolońskie. W oparciu o nie stworzyliśmy balsam do brody Señor Barba, pomadę do włosów i kompozycję zapachową Hierbas Frescas. Ciekawostką jest to, że owa książka należała podobno do ówczesnego włoskiego golibrody, lubimy więc myśleć że jej przeznaczeniem było trafić w nasze ręce.

Old book
źródło: joytomyheart.com

B: Obecnie w ofercie kosmetyków do brody posiadacie mydło, olejek, balsam i wosk do wąsów. Czy zamierzacie wprowadzić jeszcze jakiś produkt lub nową linię zapachową?

IC: Oprócz wymienionych produktów mamy również naturalną bez wazelinową pomadę do włosów Billy Rocka, olejek aftershave i tradycyjne mydło do golenia, a w planie rozszerzenie oferty o nowe wersje zapachowe. Pracujemy też nad nową linią produktów, ale to niespodzianka. Posiadamy również markę Señora Barbara, która opiera się na ofercie mydeł tradycyjnych rękodzielniczych oraz kosmetyków skierowanych głównie do kobiet.

 

B: To bardzo ciekawe. A gdzie produkowane są wasze kosmetyki?

IC: Wszystkie produkty powstają w naszej pracowni i mydlarni, są własnoręcznie robione od początku do końca, z zachowaniem wszelkich niezbędnych norm higienicznych i zasad produkcji.

B: Wasze produkty są w 100% naturalne. Czym kierujecie się przy wyborze składników?

IC: Przede wszystkim szukamy najlepszych i najbardziej stabilnych surowców naturalnych, zwracamy uwagę na ich jakość oraz z jakiego źródła pochodzą. Staramy się unikać surowców, których pozyskiwanie wyniszcza środowisko naturalne czy krzywdzi lokalne społeczności. Jeżeli jest to konieczne, dostosowujemy recepturę produktu, żeby uniknąć przyczyniania się do degradacji środowiska. Takim przykładem jest olej palmowy, z którego zrezygnowaliśmy w naszych mydłach. Sto lat temu takim składnikiem był spermacet, olej pozyskiwany z wielorybów, których populacja przez jego popularność w przemyśle, między innymi kosmetycznym, została przetrzebiona. Każdy wybór konsumenta czy producenta wpływa na popyt i podaż takich surowców. Trzeba wybierać świadomie.

13087850_1014839145237011_1348523312072048188_n

B: Na polskim rynku pojawia się coraz więcej polskich producentów kosmetyków do brody. Co waszym zdaniem wyróżnia Señora Barbę na tle innych marek?

IC: Wyróżnia nas przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Oferujemy jakość premium w cenie dostosowanej do kieszeni klienta. Potwierdzeniem tego jest coraz więcej nowych i powracających klientów. Jesteśmy również otwarci na kontakt z klientem i traktujemy ich jak własnych przyjaciół. Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących zamówień specjalnych, dzięki którym powstają produkty spersonalizowane, jak balsamy, mydła, maści i olejki do zadań specjalnych. Świadomość konsumencka rośnie z dnia na dzień, chcemy przyczyniać się do jej wzrostu pokazując że kosmetyki naturalne są pod wieloma względami znacznie lepsze od kosmetyków komercyjnych. Cieszymy się więc ze wzrostu konkurencji w tym rejonie, pokazuje nam to że trend powrotu do natury ma coraz więcej odbiorców.

B: Bardzo dziękuję za poświęcony czas i za udzielenie wywiadu. Życzę również wielu sukcesów w przyszłości.

Zapraszam was do polubienia facebook’owej strony Señor Barba oraz odwiedzenia ich oficjalnej strony, a także sklepu na Allegro !

13241359_1022414981146094_7401425622844688987_n

(wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym artykule zostały pobrane ze strony marki Señor Barba)

One thought on “Beardrust pyta: Señor Barba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.