Papillon Gel Super Glue – recenzja żelu do włosów

Ostatni raz używałem żelu do włosów… Więcej grzechów nie pamiętam. Tak może wyglądać twoja spowiedź no chyba, że użyjesz żelu do włosów Papillon Gel Super Glue. Dziś sprawdzam czy powyższy produkt ma coś wspólnego z żelem do włosów popularnym w latach 90-tych, który kojarzony jest obecnie z kiczem.

źródło: bilder2.eazyauction.de
źródło: kwejk.pl

A teraz będąc poważnym… Żel do włosów nadal ma swoich fanów i użytkowników, chociaż osobiście oddałem się pomadom do włosów. Czy Gel Super Glue do włosów marki Papillon jest konkurencyjny z innymi produktami do stylizacji włosów? Czy jest podobny do ówcześnie królujących żeli, czy może wnosi coś nowego? Sprawdźmy.

Opakowanie i zawartość

Pierwsza różnica to opakowanie. Wiem, że kiedyś też żele występowały w tubach, ale ja pamiętam tylko te w plastikowych słoikach. Żel marki Papillon zamknięty jest w bardzo minimalistycznej, granatowej tubie o pojemności 100 ml. Na froncie widzimy nazwę produktu, pojemność jak i informację o właściwościach modelujących. Po drugiej stronie znajdziemy skład oraz wskazówki dotyczące użytkowania. Z tego co wiem, design opakowania ma się za jakiś czas zmienić, może wtedy będzie bardziej przykuwający uwagę.

Kolor: biały/perłowy

Konsystencja: nieco rozwodnionej pasty do włosów lub do zębów; nieco lepka i śliska – czyli kolejna różnica, bowiem ówczesne żele były galaretowatą masą w różnych kolorach

Zapach: bardzo zbliżony do Wax Molding Paste, ale bardziej intensywny i mocniejszy; perfumowany, męski, długo utrzymuje się na włosach, czuć go przy każdym ruchu głową; osobiście mi się podoba, choć dla niektórych może być za mocny

Skład

Kolejną różnicą, już trzecią, jest skład żelu. Galaretowate żele w składzie nie posiadały szczególnie przyjaznych dla włosów i skóry substancji. Zdarzyło się, że znalazł się tam panthenol czy uwodorniony olej rycynowy. Papillon Gel jest oczywiście na bazie wody, jego skład wyróżniają:

  • Silk Amino Acids – aminokwasy jedwabiu tworzą na powierzchni skóry i włosów hydrofilowy film, który utrzymuje wodę, dzięki czemu nawilża skórę i włosy.
  • Panthenol – inaczej prowitamina B5
  • Hydrolyzed Wheat Protein – substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także zmiękcza i wygładza. Substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów.
  • Aleo Barbadensis Gel (Aloe Barbadensis Leaf Juice) – sok z aloesu, który wzmacnia budowę włosów, które stają się mocniejsze i bardziej lśniące. Łatwiej je rozczesywać i mniej się plączą.
  • Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil – olej z lnu zwyczajnego tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje skórę i włosy. Film ten wygładza powierzchnię naskórka i włosów.
  • Ocimum Basillicum (Basil) Oil – olej z bazylii poprawia wygląd matowej cery oraz włosów, a także stosuje się go także do leczenia objawów trądziku oraz innych infekcji skórnych.

Aplikacja i stylizacja

Nakładanie żelu na włosy nie stanowi problemu. Nie zasycha on szczególnie szybko co daje nam więcej czasu na stylizację fryzury, chociaż podczas aplikacji na włosy suche po chwili da wyczuć się już delikatny opór. Poniżej moje realizacje:

#klasyk #mokrywłoch

Włosy wilgotne:

  • łatwa aplikacja
  • łatwa stylizacja
  • wysoki połysk
  • mocny chwyt, do kilkunastu godzin
  • tworzy się skorupa
  • ma się wrażenie, że włosy są wysuszone
  • restylizacja na mokro, przy próbie na sucho tracimy chwyt

Włosy suche:

  • łatwa aplikacja, chociaż po dłuższej chwili żel zaczyna zasychać stawiając opór
  • łatwa stylizacja + jak wyżej
  • również dosyć wysoki połysk
  • chwyt lekki
  • prawie brak skorupy
  • restylizacja na mokro

Zmywanie: ciepłą wodą

Cena: 75 zł

Podsumowanie Gel Super Glue

O ile nie jestem szczególnie fanem żeli do włosów to myślę, że Papillon Gel Super Glue może być ciekawą propozycją i jednocześnie w pewnym sensie alternatywą dla osób, które żeli używają i lubią tego typu produkty. Żel różni się nie tylko opakowaniem (jest ono bardziej stonowane, męskie, mniej krzykliwe/ktoś powie nudne) od ówczesnych żeli, ale również konsystencją (jest jakby połączeniem żelu i pasty do włosów) i składem (aspekt pielęgnacji włosów). Mówi, się że żel powinno stosować się do włosów krótkich i z tym się zgodzę. Co prawda próba na moich dłuższych włosach (wilgotnych) wypadła zaskakująco dobrze i faktycznie otrzymałem extra strong hold, to przy włosach suchych efekt był raczej słaby. Żel polecam osobom z krótkimi włosami, które szukają produktu łatwego w aplikacji i stylizacji, który nada włosom relatywnie wysoki połysk i utrzyma je w ryzach przez cały dzień.

Udaj się po Gel Super Glue do Barberto.eu (nawet się rymuje) lub kliknij ten link: http://bit.ly/2rv3NLd

A teraz zobacz moją recenzję wideo na kanale YouTube. Zostaw suba i łapkę w górę !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.