Mydła do brody syjamskie Cyrulicy – recenzja

Cyrulicy to marka, do której lubię wracać. Za każdym razem zaskakują czymś nowym i nietuzinkowym. Po testach olejków i ręcznika do brody przyszedł czas na mydła do brody, ale nie byle jakie bo syjamskie. Staniesz po jasnej czy ciemnej stronie… mydła? Najlepiej po obu bo mydła są w dwupaku ! Zapraszam do lektury !

Opakowanie i zawartość mydeł syjamskich

Każde z mydeł zapakowane jest w przezroczystą folię. Następnie oba mydła – jasne i ciemne – spięte są zgrabnie papierową koszulką. Na każdej ściance znajdziemy inne informacje. Jest tu kontrastowe logo marki, opis oraz informacja o składzie każdego mydła. Są tu też tytułowe siostry syjamskie. Sposób opakowania jest prosty, ale bardzo ciekawy bo oparty na kontraście i zestawieniu ze sobą przeciwieństw, które jak się okazuje mają wspólny mianownik – dbać o naszą brodę.

Waga w dwupaku: 100 g +/- 10 g


Mydło Jasne z piwem Marynarz AIPA

Waga: 50 g

Kolor: jasnożółty/woskowy

Zapach: woskowo-miodowo-piwny; bardzo przyjemny !

Od Cyrulików

Mydło do brody Jasne, powstałe na bazie piwa AIPA (Marynarz – Browar Profesja) oraz z dodatkiem glinki kaolin, od dzisiaj będzie podstawą Twojej porannej rutyny. Bogate w witaminy i składniki odżywcze piwo nadaje naszemu mydłu niezwykłych właściwości pielęgnujących i nawilżających, dzięki czemu broda i skóra pod nią jest doskonale odżywiona, nawilżona i wzmocniona. Ponadto przy spienianiu uwalnia się delikatna woń wysokiej jakości piwa, która znika po krótkim czasie, żeby nie przeszkadzać kolegom z pracy. Mydłem warto jednak umyć nie tylko brodę, ale i całą twarz, bowiem dzięki zawartości glinki kaolin bogatej w krzem, wapń, magnez, żelazo, potas, sód i sole mineralne, skóra naszej twarzy również odpocznie i zregeneruje się. Mydło do brody Jasne zapewni delikatne i regenerujące odżywienie, na które Twoja broda i twarz zasługuje na co dzień. – Cyrulicy

Skład

Skład mydła jest naturalny co jest dużym plusem. Każdy piwosz doceni obecność piwa w mydle, które jak wiemy ma multum cudownych właściwości pielęgnacyjnych. Więcej o piwie w kosmetykach tutaj. Pełny skład prezentuje się tak:

Zmydlona oliwa z oliwek, zmydlony olej kokosowy, gliceryna, olej rycynowy, olej awokado, olej z pestek winogron, masło shea, piwo AIPA Marynarz, glinka biała, perfumy, witamina C+E, ekstrakt z aloesu.

Sposób użycia i efekty

źródło: cyrulicy.pl

Mydło można rozprowadzić w dłoniach i nałożyć na brodę lub od razu (ten sposób preferuję) wetrzeć mydło w wilgotną brodę, do uzyskania piany. Mydło świetnie się pieni. Wytwarza się gęsta i duża piana (widać to na filmie poniżej). Broda po umyciu jest ewidentnie odżywiona, nawilżona i miękka w dotyku. Mydło jasne zaleca się stosować


[socialpoll id=”2473773″]


Mydło Ciemne ze smołą i węglem

Waga: 50 g

Kolor: czarny

Zapach: podobny do jasnego, aczkolwiek da wyczuć się woń węgla/smoły

Od Cyrulików

Mydło do brody Ciemne powstało na bazie smoły drzewnej z dodatkiem węgla. Smoła drzewna GŁĘBOKO oczyszcza skórę ze wszystkich zanieczyszczeń, a z włosów pozbywa się pozostałości używanych preparatów i brudów życia codziennego. Działanie smoły potęguje węgiel, który działa detoksykacyjnie, oczyszczająco i bakteriobójczo. A żeby taka oczyszczająca mieszanka nie była zbyt silna, w mydle znajdziecie masło shea i aloes, które działają łagodząco, zregenerują i nawilżą Twoją skórę. Mydło do brody Ciemne zapewni Ci dawkę katharsis, którego Twoja broda potrzebuje. – Cyrulicy

Skład

Bardzo podobny do mydła jasnego, z tą różnicą że mamy tu węgiel aktywny i dziegieć. Węgiel z dodatkiem smoły głęboko oczyści naszą brodę i skórę. Reszta składu poniżej:

Zmydlona oliwa z oliwek, zmydlony olej kokosowy, gliceryna, olej rycynowy, olej awokado, olej z pestek winogron, masło shea, węgiel aktywny, dziegieć brzozowy, perfumy , witamina C+E, ekstrakt z aloesu.

Sposób użycia i efekty

źródło: cyrulicy.pl

Mydła używamy w ten sam sposób. Po spienieniu i umyciu brody, spłukujemy pianę ciepłą wodą i “włala”. Broda jest dogłębnie oczyszczona. Jeśli czujecie, że za bardzo to polecam nałożyć olejek od Cyrulików. Mydło ciemne zaleca się stosować wieczorem.


Wydajność mydeł: dobra

Piana: dobra i gęsta

Cena: 29 zł

Ważne: trzymaj mydła w suchym miejscu; po każdym użyciu pozwól im wyschnąć w celu przedłużenia ich żywota; co jakiś czas brodę myj samą ciepłą wodą!

Podsumowanie

Cyrulicy zaskoczyli kolejnym przemyślanym i dopracowanym w detalach produktem. Pomysł stworzenia 2 mydeł o uzupełniających się funkcjach zamiast jednego to świetna sprawa. Opakowanie proste, ale bardzo ładne i spójne z pomysłem (siostry syjamskie – 2 mydła). Mydło jasne odżywia i nawilża brodę. Ciemne głęboko oczyszcza. Mydła można stosować naprzemiennie co jest wygodne i daje nam możliwość pielęgnacji brody na naszych zasadach. Dodatkowo naturalny skład przemawia za mydełkami. Ich rozmiar, niewielki ale niech was to nie zmyli bo są to bardzo wydajne maleństwa. Oba kapitalnie pachną i pienią się. A cena jest zabójczo niska, co jest kolejnym argumentem za zakupem mydlanych sióstr. Gorąco polecam mydła wszystkim brodaczom, a w szczególności tym, którzy lubią sobie strzelić Marynarza w weekendowy wieczór.

Mydła syjamskie kupisz tutaj: http://cyrulicy.pl/shop/mydlasyjamskie/

Sprawdź również mój film, w którym pokazuję mydełka z bliska oraz testuję je na swojej brodzie. Łapka w górę, komentarz i subskrypcja mile widziana.

8 thoughts on “Mydła do brody syjamskie Cyrulicy – recenzja

  1. Przereklamowany produkt podobnie jak ręczniczek do brody. Cena jak za 100 gr mydła wysoka. Cyrulicy doskonale potrafią reklamować swoje produkty i sprzedawać je zawyżonej cenie – specjaliści od marketingu.

    1. Nie używałeś więc skąd wiesz, że przereklamowane? Znam inną polską markę produkującą mydła do brody i cena jest podobna. Proponuję spróbować zanim wydasz osąd, ja przetestowałem masę różnych kosmetyków i mogę śmiało powiedzieć, że to dobre mydła i w rozsądnej jak na kosmetyki do brody cenie 😉

      1. Wiem przetestowałeś więcej kosmetyków. Wiem że znasz markę ZEW też ja znam i wiem że ich mydła są w podobnej cenie i gramaturze. Ale jest jeszcze Męska Wyspa która ma większy wybór mydeł w podobnej gramaturze o połowę taniej. I jest też Senor Barba z którego mydła korzystam gdzie gramatura jest większa A mydło jest tańsze.Ja osobiście wolę nie przepłacać za małe mydło które jest reklamowane .

        1. Odpisałem Ci o co chodzi z mydłami w poprzednim poście, ale rozumiem Twój punkt. Pewnie gdyby Senor Barba inaczej pakowali mydła, bądź dorzucili do składu dodatkowe ekstrakty cena byłaby podobna i odwrotnie jakby Cyrulicy nie pakowali tak mydeł, a ich skład byłby “podstawowy” to cena byłaby taka sama. Dlatego uważam, że fajnie że rynek polskich marek się rozwija i każdy ma możliwość kupić to co mu się podoba. Jedni wolą kupić szare mydło, a inni szare mydło w fajnym opakowaniu i dopłacić 😉

  2. Super mydła, naturalny skład i fantastyczny odważny design! Miło patrzeć jak rozwija się rodzimy rynek i Polacy pokazują, że też potrafią. Mydła i olejki testuję już od paru miesięcy i polecam wszystkim znajomym.

    P.S Recenzje też coraz lepsze i bardziej pomysłowe (zdjęcia też fantastyczne), więc fajnie że polska blogosefera również się rozwija 😉

    Pozdrawiam
    Andrzej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.