Na pewno nie raz przeglądając oferty sklepów z kosmetykami do brody dla mężczyzn lub serfując po fejsie natknąłeś się na reklamę szczotek elektrycznych do prostowania brody. I pewnie nie raz zastanawiałeś się czy to naprawdę działa tak fenomenalnie jak prezentowane jest w filmach. Być może nawet brałeś pod uwagę zakup takiej prostownicy. Sam kiedyś zamówiłem podobną szczotkę tylko tańszą. Niestety okazało się, że producent nie dostarcza do Polski. Od tego momentu minęło trochę czasu, a elektryczne szczotki do brody są już mniej lub bardziej dostępne dla polskich brodaczy. Dziś dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego sklepu Pomadziarz.pl chciałbym przedstawić wam trzy różne szczotki do brody, które przetestowałem. A są nimi Resuxi, Efalock i Angry Beards. Zapraszam !
EFALOCK Beard Brush
Co w zestawie?
Szczotkę otrzymujemy w ładnym ciemnozielonym, solidnym kartonie wraz z:
- instrukcją obsługi również w języku polsku
- termoochronnym futerałem do transportowania urządzenia z dwoma kieszonkami, w tym jedną na rzep
- termoochronną rękawicą, która może przydać się podczas pracy jeśli obawiamy się oparzeń
Dane techniczne
- szczotka posiada jeden stopień temperatury ok 200 °C
- zasilanie 110-240 V
- moc 25 W
- wymiary 20 x 5,5 x 3 cm
- waga 143 g
- kabel 2 m
- ceramiczna płytka grzewcza
Wygląd
zewnętrzna strona szczotki intuicyjny przycisk on/off i dioda
Szczotka kształtem bardziej przypomina normalną szczotkę do włosów niż prostownicę do brody z reklam w mediach społecznościowych. Wykonana jest z czarnego plastiku ze złotymi akcentami – lamówka dookoła, logo marki i przycisk on/off. Po zewnętrznej stronie znajdziemy rząd niskich wypustek, które normalnie skojarzyłbym z tymi do masażu, ale tutaj nie mam pojęcia do czego służą. Na pewno nie do masażu ani by polepszyć chwyt bo miejsce to mocno się nagrzewa. Trochę niżej na rączce znajdziemy przycisk on/off oraz diodę, która świeci się na czerwono podczas pracy. Najważniejsza jednak jest strona wewnętrzna bo to na niej znajdują się wypustki szczotki, a pod nimi ceramiczna płytka grzewcza. Powierzchnia prostownicy jest dosyć spora. Mieszczą się tam dwa rodzaje wypustek: małe/wąskie okalające zewnętrzną część powierzchni grzewczej wykonane z giętkiego plastiku oraz wewnętrzne, grubsze, ceramiczne i pokryte twardą gumową powłoką. Wizualnie szczotka prezentuje się zwyczajnie. Jakość wykonania jest ok.
wewnętrzna strona szczotki dwa rodzaje wypustek
Praca ze szczotką, efekty i moja ocena
W instrukcji wyczytamy, że przed użyciem szczotka (po podłączeniu i włączeniu) musi nagrzewać się 2-3 minuty. Czesać należy brodę suchą (nie wilgotną). Producent zaleca od 2-3 przeczesań brody do uzyskania żądanej gładkości włosów. Co więcej, na pudełku wyczytałem, że broda powinna mieć co najmniej 3 cm. Moja obecna broda 3 cm na pewno ma, choć przyznam, że kiedyś była dłuższa. To jednak nie przeszkadza bo szczotkę sprawdziłem też na włosach swoich oraz długich falowanych włosach małżonki.
To co zastanawiało mnie od samego początku to pytanie czy szczotka nie będzie za gorąca przy twarzy. Owszem czuć ciepło podczas rozczesywania brody ale nie w takim stopniu żeby się oparzyć. Mocno nagrzewa się jednak zewnętrzna strona szczotki i rączka poniżej logo marki. I tu trzeba uważać lub po prostu założyć rękawice. Ma ona w miarę uniwersalny rozmiar choć może być za mała na większe dłonie. Co do efektów, prostownica Efalock faktycznie wygładza włosy i prostuje je ale w stopniu tylko w miarę zadowalającym. Dlaczego? Po pierwsze potrzeba więcej niż 2-3 przeczesania brody czy nawet włosów żeby zauważyć różnicę.
Co więcej, i to chyba mój główny zarzut, wewnętrzne wypustki szczotki są po prostu za grube i za duże żeby wniknąć we włosy czy brodę i dokładnie zadziałać. Szczególnie jeśli broda lub włosy są gęste. Ma się wrażenie, że szczotka pracuje tylko na powierzchni włosów a nie w głębi, co przekłada się na trochę marną efektywność urządzenia. Moja małżonka miała podobne wrażenia stosując sprzęt na swoich włosach. Reasumując, szczotka działa, ale trzeba poświęcić więcej czasu na prostowanie włosów bo wypustki są za grube i utrudniają efektywną pracę. Od strony wykonania i designu jest po prostu dobrze, bez fajerwerków.
Plusy | Minusy |
---|---|
– solidne opakowanie – instrukcja w języku polskim – długi kabel – dobre wykonanie – futerał, rękawica ochronna | – brak możliwości regulacji temperatury – czas nagrzewania – grzanie się elementów, które chwytamy ręką – zbyt grube wypustki utrudniające wniknięcie wgłąb włosów tym samym zaniżające efektywność urządzenia – elektryzuje włosy |
RESUXI Folding Hot Brush
Co w zestawie?
Szczotkę Resuxi otrzymujemy w solidnym pudełku o nieco jarmarcznym błyszczącym zielonym kolorze. W środku prócz szczotki znajdziemy:
- instrukcję obsługi wyłącznie w języku angielskim
- rękawicę żaroodporną
instrukcja po angielsku rękawica termoochronna
Dane techniczne
- szczotka posiada regulację temperatury (160-180-200-220°C)
- zasilanie 110-240 V
- moc 35 W
- wymiary 27 x 4,5 x 3 cm (po złożeniu 15 x 7 x 4,5 cm)
- diody LED
- kabel 2,5 m
- funkcja wyłączania się po 1h (jeśli nie używana)
- ceramiczna płytka grzewcza (PTC)
Wygląd
Szczotka Resuxi ma podłużny kształt. Wykonana jest z tworzywa sztucznego całkiem przyzwoitej jakości. Dominującym kolorem jest grafitowy z pojedynczymi wstawkami w kolorze różowego złota – trochę mało męsko ale to nie wpływa na działanie sprzętu. Zewnętrzna strona szczotki posiada wyłącznie przycisk on/off oraz 4 diody z przypisanymi do nich temperaturami. Po stronie wewnętrznej znajdziemy przycisk pozwalający złożyć szczotkę w pół tak aby zmieściła się np. w kosmetyczce.
Część odpowiadająca za czesanie składa się z 7 rzędów podobnych do siebie cienkich wypustek, umieszczonych znacznie gęściej niż w przypadku szczotki Efalock. Są one różnej długości. Po bokach powierzchni grzewczej znajdziemy też małe otworki, które emitują ujemne jony, które m. in. zapobiegają elektryzowaniu się włosów. To ogromny plus. Fajnym dodatkiem jest jeszcze obrotowa końcówka kabla oraz oczko, za które można powiesić urządzenie np. w łazience. Resuxi mimo, że wygląda jak zwykła prostownica do damskich włosów to jednak posiada kilka fajnych rozwiązań.
szczotka po złożeniu przycisk do składania wypustki różnej długości otworki do jonizacji oczko i obrotowa końcówka kabla
Użytkowanie, efekty i moja ocena
Resuxi jest nieco większa niż inne szczotki i bardziej zaszufladkowałbym ją jako szczotka do włosów a nie brody ale po kolei. Zaskoczyło mnie to jak szybko się nagrzewa. W przeciwieństwie do Efalock, Resuxi nagrzewa się w kilka sekund, najpierw do temp. 160°C. Miga wtedy niebieska lampka LED. Jak szczotka osiągnie ten pułap lampka przestaje migać. Kiedy chcemy zmienić temperaturę ponownie klikamy przycisk on/off i przeskakujemy na poziom wyżej – 180°C – miga lampka zielona. Dla temp. 200°C przypisany jest pomarańczowy LED, a do 220°C (max temp.) czerwona dioda LED. Jeśli chcemy znów zmniejszyć temp. ponownie klikamy on/off. Przytrzymanie tego przycisku przez kilka sekund wyłącza i włącza urządzenie. Obsługa jest bardzo intuicyjna i daje więcej możliwości regulacji temp. Dla mnie np. 180°C wystarczyło do czesania brody czy włosów. Wyżej było już dla mnie za gorąco przynajmniej jeśli chodzi o brodę.
Wypustki szczotki są gęściej umiejscowione przez co zbiera ona lepiej włosy i szybciej oraz dokładniej je wygładza i prostuje. Urządzenie nie nagrzewa się też tak mocno jak Efalock wiec osobiście nie używałem rękawicy ochronnej. Również w kwestii prostowania włosów mojej małżonki Resuxi sprawdziła się dużo lepiej, a dodatkowa jonizacja sprawiła, że włosy nie były napuszone i nie elektryzowały się – co miało miejsce w przypadku Efalock. Podsumowując, więcej plusów niż minusów.
Plusy | Minusy |
---|---|
– solidne opakowanie – rękawica ochronna w zestawie – możliwość złożenia szczotki – obrotowy kabel i oczko do powieszenia – regulacja temperatury – długi kabel z rzepem – szybko się rozgrzewa – funkcja jonizacji – funkcja wyłączenia po 1 h – dobrze zaprojektowane wypustki | – jarmarczny wygląd opakowania – brak instrukcji w języku polskim – mało męski wygląd – nieco ciężka |
Angry Beards Beard Straightener
Co w zestawie?
kozackie pudełko instrukcja obsługi w języku polskim krem ochronny welurowy pokrowiec z wyszywanym logo
W zestawie ze szczotką/prostownicą marki Angry Beards otrzymujemy:
- instrukcję obsługi również w języku polskim
- pokrowiec na urządzenie
- specjalny środek tzw. hear protector do ochrony włosów/brody przed wysoką temperaturą
Dane techniczne
- szczotka posiada regulację temperatury (120-140-160-180-200-220°C)
- zasilanie 100-240 V
- moc 19 W
- wymiary 20 x 4 x 3 cm
- cyfrowy wyświetlacz
- kabel 1,7 m
- funkcja wyłączania się po 30 min (jeśli nie używana)
- ceramiczna płytka grzewcza (PTC)
Wygląd
Szczotka do prostowania brody Angry Beards wygląda chyba najbardziej męsko i najbardziej przypomina urządzenie do prostowania brody. Prostownica jest bardziej kompaktowa niż poprzednie opisywane przeze mnie. Jest podłużna, lekko wygięta i bardzo dobrze wyprofilowana pod kształt dłoni. W całości wykonana z wysokiej jakości plastiku w fajnym matowym wykończeniu. Od góry znajdziemy przycisk on/off, a nad nim cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje na czerwono temperaturę oraz poziom nagrzania płytki ceramicznej. Na samej górze znajdziemy jeszcze srebrne logo marki.
Górną część szczotki możemy zabezpieczyć dodatkowo gumową nakładką, która ochroni nas przez ewentualnym poparzeniem. Powierzchnia czesząca jest chyba najmniejsza ze wszystkich testowanych szczotek, aczkolwiek jej wpustki są chyba najlepsze, mają odpowiednią długość, grubość i kształt. Świetnie wczesują się w brodę i włosy. Kabel jest najkrótszy z tych 3 prostownic, ale 1,7 m to nadal wystarczająca długość. Fajnie, że ma też rzep do zawiązania kabla (Resuxi też miało, Efalock nie). Osobiście szczotka AB podoba mi się najbardziej. Jest najmniejsza, ale najładniej wykonana i kapitalnie leży w dłoni.
ergonomiczny kształt idealnie wyprofilowane wypustki
Praca ze szczotką, efekty i moja ocena
Po podłączeniu szczotki do gniazdka na cyfrowym wyświetlaczu zacznie migać napis OFF. Aby uruchomić prostownicę przytrzymujemy przycisk on/off przez kilka sekund. Na ekranie zauważymy odliczenie od 0 do 160. Jest to standardowa temperatura, do której nagrzeje się urządzenie. Oczywiście klikając przycisk power kilkukrotnie możemy regulować temperaturę od 120 do 220°C. Kiedy wybierzemy pożądaną temperaturę, a licznik dobije do tej wartości możemy działać. Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko. Wystarczy 60 sek.
Moim zdaniem temp. 160°C w przypadku brody była wystarczająca. Szczotka świetnie zbiera włosy i chyba najlepiej je prostuje. Zauważyłem też lekką parę podczas prostowania brody. Być może był to odparowujący krem ochronny, który nałożyłem przez prostowaniem. Włosy nie elektryzowały się, nie były napuszone (jak w przypadku Efalock), a to dlatego że sprzęt AB posiada też ujemne jony (podobnie jak Resuxi). Praca z prostownicą AB moim zdaniem była najłatwiejsza, najprzyjemniejsza i efekty widziałem momentalnie. To ciekawe bo szczotka ta ma najmniejszą moc ze wszystkich trzech testowanych. Gdybym miał dłuższą brodę i zależałoby mi na jej prostowaniu bez wahania wybrałbym Angry Beards. Jeśli natomiast zależy nam na prostowaniu i brody i włosów najlepszym wyborem będzie marka Resuxi. Efalock wypadła tu najgorzej. Moim zdaniem trudno znaleźć wady urządzenia AB, no może poza ceną.
Plusy | Minusy |
---|---|
– ładne, męskie opakowanie – instrukcja w języku polskim – przyjemny w dotyku pokrowiec z wyszywanym logo – kabel z rzepem – ergonomiczny kształt urządzenia i wypustek – cyfrowy wyświetlacz – szybkie nagrzewanie – funkcja wyłączenia po 30 m jeśli nie używamy sprzętu – jonizacja – duży zakres regulacji temperatury – krem ochronny w zestawie – gumka ochronna na szczotkę | – mała powierzchnia grzewcza (jeśli chcielibyśmy np. prostować włosy na głowie) – grzanie się górnej części szczotki – cena |
Szczotkę Resuxi oraz Angry Beards kupisz w sklepie Pomadziarz.pl. Linki poniżej. A z kodem rabatowym BEARDRUST możesz nabyć je TANIEJ !
RESUXI: https://pomadziarz.pl/produkt/elektryczna-skladana-prostownica-do-brody-resuxi
AB: https://pomadziarz.pl/produkt/angry-beards-beard-straightener-prostownica-do-brody