American Crew Precision Blend + Daily Silver Shampoo – recenzja systemu pokrycia/melanżu siwizny i szamponu do siwych włosów

Z wiekiem nasze włosy siwieją i jest to proces praktycznie niemożliwy do zatrzymania. Jedni lubią swoje siwe włosy, a inni usilnie próbują się ich pozbyć lub je zakryć. I tu przychodzi nam z pomocą marka American Crew, która w ofercie posiada nowy szampon do włosów siwych (Daily Silver Shampoo), który niweluje żółte odcienie, a tym samym uszlachetnia siwiznę oraz profesjonalny system repigmentacji/ pokrywania czy melanżu siwych włosów tzw. Precision Blend. Dziś zaprezentuje wam jak to działa. Zapraszam do lektury/oglądania.

Precision Blend – runda 1

Precision Blend od American Crew to system repigmentacji siwych włosów mający na celu pokrycie lub zatuszowanie siwizny. Dziś będę pracował na zestawie testowym Trial Kit, w którym znajdują się 3 farby i utleniacz. Dla mojego modela wybrałem numer 5-6 czyli kolor Medium Ash. Włosy już trochę skróciłem i odświeżyłem. Teraz delikatnie zwilżę je wodą aby ułatwić sobie aplikację farby.

Rozrabianie farby

Do specjalnego pojemnika wlewamy utleniacz o stężeniu 4,5% po czym dodajemy wybraną farbę. Pamiętajmy żeby proporcja mniej więcej była 1:1. Oznaczenia na ściance pojemnika pozwoli odmierzyć odpowiednią ilość preparatu. Farbę z utleniaczem możemy rozmieszać przy pomocy specjalnego mieszadełka lub zakręcić pojemnik i potrząsać nim jak shakerem do uzyskania jednolitej płynnej masy.

Blanketing

Farbę będę nakładał specjalnym pędzelkiem, który wykorzystywany jest przy metodzie farbowania zwanej BLANKETINGIEM. Polega ona na całkowitym pokryciu siwizny i sprawdza się na włosach każdej długości i teksturze. Pędzelkiem dokładnie nakładam produkt na włosy modela, miejsce przy miejscu. Producent zaleca żeby aplikacja nie trwała więcej niż 4 minuty. Myślę, że to sporo czasu żeby pokryć dokładnie wszystkie włosy.

Nowa ulepszona formuła z witaminami

Przy okazji warto wspomnieć, że to nowa i ulepszona formuła systemu repigmentacji, wzbogacona witaminą B5, która zapewnia nawilżenie. Produkt ten jest również wolny od amoniaku, a odcienie są chłodniejsze dla bardziej naturalnego wyglądu. Producent sugeruje aby nie trzymać farby na głowie dłużej niż 5 min aczkolwiek z doświadczenia (pracuję jako barber) wiem, że niektóre włosy mogą wymagać potrzymania farby nieco dłużej. Ważne żeby wypracować z klientem odpowiedni sposób tak aby nie przesadzić.

Buffing

Z tego tytułu, że baki i kark cieniowałem i nie chcę efektu odciętej kreski miejsca te potraktuję delikatnie gąbeczką, która pozwoli mi uzyskać ładne przejście. Gąbki tej można używać przy technice zwanej BUFFINGIEM, która przeznaczona jest do włosów o długości 2,5 cm i krótszych. Chodzi o to aby naturalnie połączyć farbę z siwizną.

Blading

Na samym końcu przeczeszę jeszcze wszystkie włosy specjalną 3-rzędową szczoteczką ze sztywnymi wypustkami, która pomoże mi równomiernie rozprowadzić produkt. Technika koloryzacji, gdzie używa się właśnie tego przyrządu nazywamy BLADINGIEM. Przeznaczona jest do włosów grubych i kręconych i długości od 2,5 do 5 cm. Szczotka ta idealnie nadaje się też do rozczesywanie farby na brodzie.

Efekt końcowy

A oto efekt końcowy po zmyciu farby i wysuszeniu włosów. Mojemu modelowi zależało na delikatnym zatuszowaniu siwizny i wyrównaniu koloru. Może nie ma tu efektu wow, ale widać że włosy po zastosowaniu Precision Blend są nieco ciemniejsze (szczególnie w górnej części i okolicy skroni). To bardzo fajna opcja jeśli zależy nam na dyskrecji. Jeśli chcemy bardziej przyciemnić włosy możemy potrzymać farbę dłużej niż 5 minut lub użyć innego numeru farby.


Precision Blend – runda 2

Ok widzieliście już jak wgląda cały proces repigmentacji od początku do końca. Teraz wypróbuję go na sobie. Moje włosy nie są co prawda całkowicie siwe, ale nie da się ukryć, że mam ich nieco, szczególnie na bokach. Wybrałem dla siebie ten sam kolor. Do aplikacji będę używał też pędzelka, a na koniec rozczeszę włosy szczoteczką. Mam trochę więcej włosów niż mój model więc użyłem więcej farby i poprosiłem o pomoc żonę aby pomogła mi pokryć równomiernie włosy na czubku głowy i z tyłu.

Wśród akcesoriów do pracy mamy też małą szczoteczkę, która nieco przypomina tą z damskiego tuszu do rzęs. Dzięki niej możemy aplikować farbę w takie miejsca jak brwi czy wąsy i mieć pewność, że farba będzie dobrze rozdystrybuowana. A oto efekt końcowy. Włosy są ewidentnie przyciemnione, a siwizna zatuszowana. Farbę trzymałem na włosach ok 10 min. Jeśli Ty też chcesz spróbować działania Precision Blend zapytaj w swoim barber shopie o taką usługę. Farba działa na włosy i brodę.


Precision Blend – runda 3

Większość barberów i tak używała farb Precision Blend do brody, ale wraz z nową formułą producent oficjalnie potwierdza możliwość repigmentacji bród. Nie byłbym sobą gdybym nie pokazał wam również efektu na mojej brodzie, która jet brązowo-rudo-siwa, więc użyję do niej koloru 4-5 Medium Natural. Będzie mi zależało na przyciemnieniu i wyrównaniu kolorytu brody. Dużym plusem repigmentacji brody jest też to, że farba pokrywa jasne włoski, które czasem powodują efekt ubytków w brodzie. American Crew Precision Blend naprawi i to. Po 5-6 minutach z produktem na brodzie otrzymałem taki oto efekt. Moim zdaniem wyszło super, zresztą oceńcie sami.


American Crew Daily Silver Shampoo

Dla tych, którzy swoją siwiznę lubią, ale denerwują ich włosy wpadające w żółte tony American Crew stworzyło szampon Silver, który na celu ma przywrócenie jednolitego odcienia. Przeciwdziała żółknięciu włosów siwych, rozjaśnianych oraz farbowanych na blond. Szampon zawiera proteiny mleka, które chronią włosy przed przesuszeniem co jest często przy siwych włosach. Produkt znajduje się w butelce o pojemności 250 ml, a wyróżnia go szary napis na ciemnej tle. Warto dodać, że jest to formuła wegańska, bez silikonów i naturalna w 95%. Szampon jest fioletowy i bardzo płynny. Pieni się naprawdę dobrze i pozostawia włosy nawilżone. Niestety używam go jeszcze zbyt krótko aby stwierdzić w pełni czy działa, co więcej moje włosy póki co nie wpadają w żółte tony. Niemniej jednak wiem, że klienci wracają po tego typu produkty i chwalą sobie ich działanie.

Kosmetyki które pojawiły się dziś w filmie dostępne są w sklepie barberstore.pl. W opisie filmu znajdziecie kod rabatowy na zakupy. Zapraszam do subskrypcji kanału i zostawienia łapki w górę. Do zobaczenia w kolejnym odcinku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.