Czym jest Movember?

Listopad to miesiąc zwany w Polsce Wąsopadem, a za granicą Movemberem. Czym jest Movember? Czemu mężczyźni zapuszczają wąsa właśnie w tym okresie?

Listopad to miesiąc, w którym mężczyźni na zapuszczają wąsy, aby w ten sposób zwrócić uwagę na ważne problemy zdrowotne, które ich dotykają. Akcja szczytna, podobna do Septembeard, gdzie mężczyźni zapuszczają brodę w podobnym celu.

Nazwa wzięła się od połączenia dwóch słów: moustache (w skrócie mo), czyli wąsy oraz November, czyli listopad.

Celem akcji Movember jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych występujących u mężczyzn, a przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka, z którymi borykają się mężczyźni.

Zachęcając mężczyzn do zapuszczenia symbolicznego wąsa, a tym samym uczestnictwa w akcji, Fundacja Movember ma nadzieję osiągnąć wzrost liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz efektywnych kuracji raka. Oprócz zachęcania mężczyzn do corocznych badań Fundacja Movember stara się również zwrócić uwagę, że ważne jest poznanie historii zachorowań na raka w swojej rodzinie. Istotne jest również prowadzenie zdrowego trybu życia.

I tak akcja przybiera wiele postaci np. charytatywny bieg ulicami miasta, sprzedaż gadżetów, kosmetyków do brody i innych fantów związanych z akcją Movember, z których część pieniędzy zostanie przekazana na fundację, czy otwarte barbershopy, gdzie można przyjść podciąć brodę, ostrzyc się i w męskim towarzystwie porozmawiać o istocie męskości lub po prostu podziwiać wzajemnie swoje wąsy i brody.

I pamiętajcie drodzy brodacze, w listopadzie nie golimy brody, tylko zapuszczamy wąsy !

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie akcji Movember, a także polskim odpowiedniku Movember Polska:

Movember-logo12105723_900282310025826_5554964621885031272_n

Poniżej kilka przykładów i propozycji na wąsa w listopadzie 🙂

movember

One thought on “Czym jest Movember?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: