Lockhart’s x The Pomade Shop Transcend Wax Clay Hybrid – recenzja

Amerykańska marka z Michigan – Lockhart’s Authentic – jest znana w pomadowym światku choćby za sprawą takich pomad jak Goon Grease czy Medium lub Heavy Hold. Ostatnimi czasy Lockhartsi nawiązali współpracę z kilkoma sklepami i internetowymi influencerami/blogerami, której owocem są nowe produkty do stylizacji włosów jak choćby gwóźdź dzisiejszego wpisu – Transcend. Czym jest Wax Clay Hybrid ? Co kryje się za nazwą i niebieską postacią na wieczku? Odpowiedzi w poniższej recenzji.

Opakowanie i zawartość Transcend

Transcend to hybryda wosku i glinki, co w skrócie można nazwać woskową glinką lub glinką na bazie wosku. Stworzona została we współpracy z australijskim sklepem The Pomade Shop. Opakowanie to plastikowy pojemnik w kolorze ciemnego brązu z metalowym wieczkiem. Etykieta na ściankach puchy ma fajny niebieski gradient oraz zawiera wszystko co powinniśmy wiedzieć o produkcie: info o chwycie, wykończeniu, skład i sposób użycia, a także informację o tym, że część dochodów ze sprzedaży będzie przekazana na cele charytatywne (walkę z chorobami psychicznymi mężczyzn ♥). Jest tu też cytat z Ralpha Waldo Emersona:

Write it on your heart that every day is the best day in the year.

Czyli w wolnym tłumaczeniu: Napisz na sercu, że każdy dzień jest najlepszym dniem w roku. Więcej o tym na końcu recenzji. Na wieczku natomiast znajduje się bardzo ładny a la holograficzny wizerunek Dr Manhattana (wg mnie), który dopełnia całej transcendentalnej otoczki.

Pojemność: 104,9 g

Kolor: beżowy

Typ: woskowa glinka (hybryda)

Zapach: bardzo przyjemny miętowy (podobny do Uppercut Deluxe Matt Clay); na włosach utrzymuje się średnio długo, pod koniec dnia raczej nie jest wyczuwalny.

Konsystencja: gęsta i zbita masa, którą dosyć ciężko wybrać z opakowania, chyba że sobie wcześniej ją ocieplimy; rozcieranie z dużym oporem; glinka jest mocno kleista.

Skład glinki Transcend

Transcend to glinka (clay) na bazie wosku i tak na pierwszym miejscu mamy wosk pszczeli (Beeswax), a kolejno:

Ceteareth 20, Water, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, Kaolin, PEG7 Glyceryl Cocoate, Candelila Wax, Microcrystaline Wax, Polysorbate 60, Jojoba Oil, Carnauba Wax, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Pepermint Oil, Lavender Oil, Tea Tree Oil.

Wosk candelila, mikrokrystaliczny i carnauba nadają glince dosyć zbitą i gęstą konsystencję. Wpływają również na chwyt produktu. Glinka kaolin będzie odpowiadać na matowe wykończenie. Olejek jojoba zawarty w składzie ma działanie pielęgnujące, a trzy ostatnie olejki – z mięty pieprzowej, lawendowy i z drzewa herbacianego odpowiadają głównie za zapach.

Aplikacja i efekty z glinką Transcend

Aplikacja produktu na włosy może sprawiać problem u osób stawiających pierwsze kroki w pomadowym świecie. Przez swoją zbitą i gęstą, kleistą konsystencję glinka rozciera się ze sporym oporem i podobnie wchodzi na włosy; może nieco szarpać i ciągnąć włosy. Co do efektów, prezentuje je poniżej:

  • aplikacja z wyczuwalnym oporem
  • glinka może ciągnąć i szarpać włosy
  • pomada skleja włosy na początku więc zalecam czesanie rękoma
  • chwyt średnio mocny
  • wykończenie na koniec dnia matowe; na początku z lekkim/naturalnym połyskiem
  • przeczesywanie ręką w ciągu dnia możliwe
  • restylizacja może być wilgotnym grzebieniem/ręką
aplikacja na włosy suche // wykończenie zbliżone do naturalnego

Transcend jako prestyler

Glinkę możemy też wykorzystać jako prestyler i zaaplikować ją na włosy lekko wilgotne. Następnie podsuszyć. Taki zabieg dostarczy naszym włosom dodatkowej objętości co widać na zdjęciu poniżej. W tym wypadku glinki użyłem jako pre- i post-stylera.

aplikacja na włosy wilgotne + suszarka // efekt bardziej matowy, włosy widocznie uniesione

Zmywanie: szampon + odżywka; glinka nie schodzi samą wodą

Do włosów: krótkich i średniej długości, raczej gęstych

Do fryzur: i tych luźniejszych i tym aspirujących na klasyczne

Cena: 85,90 zł

Wydajność: bardzo dobra

Czemu Transcend i co to ma wspólnego z Dr Manhattanem?

Cały pomysł i idea stworzenia glinki Transcend powstała gdy w rodzinie Lockhartsów zginął ojciec Nichole (żony Steve’a), a właściwie popełnił on samobójstwo. Chwilę potem na raka zmarła matka. Steve, aby przezwyciężyć żałobę i zwiększyć świadomość ludzi na zdrowie psychiczne postanowił stworzyć pomadę, z której dochody pójdą na organizacje charytatywne walczące z chorobami psychicznymi u mężczyzn. Stąd też nazwa pomady Transcend, czyli przekraczać, prześcigać, przewyższać. Można to rozumieć jako chęć przekroczenia pewnych granic ludzkich. I tutaj świetnie pasuje postać Manhattana, który jak wiecie (lub nie) był istotą mogącą poruszać się w czasie i przekraczać bariery światów. Do kruchości ludzkiego życia nawiązuje również cytat Emersona, który przeczytaliście wyżej – żyj jakby każdy dzień miał być tym najlepszym. I ty chyba tyle.

Podsumowanie glinki Transcend

Transcend to po pierwsze produkt, który powstał z konkretnej przyczyny, w konkretnym celu. Szanuję takie akcje, szkoda tylko że łączą się one z nieprzyjemnymi życiowymi losami. Ludzie jednak potrafią sobie zawsze poradzić jak w tym wypadku Lockhartsi. Tym samym nawet jeśli cena produktu jest wysoka, to wiadomo że cześć dochodów idzie na cele charytatywne. Opakowanie jest przemyślane i ładnie wpisuje się w transcendentalną otoczkę. Glinka jest dosyć zbita a jej rozcieranie i aplikacja nie jest raczej dla początkujących graczy. Zapachowo jest przyjemnie i miętowo. Co do efektów, Transcend pozwala na uzyskanie naturalnego do matowego wykończenia, zapewnia całkiem mocny chwyt, a przy aplikacji na włosy wilgotne całkiem ładnie sprawdza się jako prestyler dodając włosom objętości. Przy tym jest bardzo wydajny. Doszły mnie słuchy, że mocno wysusza włosy, ale u siebie nie zaobserwowałem takiego efektu. Glinkę oceniam pozytywnie. Pomimo początkowych trudności efekty są zadowalające. Polecam dla osób z włosami średniej długości idących w luźniejszy “klasyczny” zaczes.

Glinkę Transcend kupicie w sklepie dlagentlemana.plhttps://dlagentlemana.pl/lockharts/transcend-wax-clay-pomada-do-wlosow-105-g

Recenzja wideo poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.