Papillon Wax Molding Paste – recenzja pasty do włosów

Sporo czasu minęło od moich pierwszych recenzji produktów marki Papillon London Cosmetics for Men. Dziś jednak wracam z recenzją kolejnego produktu do stylizacji włosów, a mianowicie pasty Wax Molding Paste. Ciekawi jak wypadła? To zapraszam !

źródło: barberto.eu

Słowem wstępu od samego początku produkty do stylizacji włosów marki Papillon wydały mi się ciekawe i inne. Przede wszystkim dlatego, że ich skład nie był typowy. Mam na myśli to, że pomada wodna zawsze ma w składzie wodę, a woskowa wosk. Pomady i pasty Papillon łączą te i inne substancje w ciekawych kombinacjach sprawiając, że produkt jest nietuzinkowy na rynku. I tak przykładowo Styling Wax (recenzja w toku), czy dzisiejsza Papillon Wax Molding Paste to pasty woskowe na bazie wody (brzmi trochę dziwnie), które łączą w sobie właściwości obu rodzajów produktów, dając tym samym wiele możliwości użytkownikowi. Ale przejdźmy teraz do naszej pasty i sprawdźmy jak sprawuje się na włosach.

Opakowanie

 

Papillon Wax Molding Paste zamknięta jest w tubie. Przyzwyczajony do pomad w puszkach przyznam, że jest to całkiem ciekawa forma opakowania. Tuba jest cała granatowa, włącznie z nakrętką. Nadruki z przodu mówią o nazwie marki, produktu, o pojemności oraz o właściwościach pasty. Tylne nadruki mówią o składzie i sposobie użycia. Design bardzo minimalistyczny i skromny. Można powiedzieć nawet, że nieco nudny, ale z pastą do zębów nie pomyli się na pewno.

Pojemność: 100 ml

Kolor: biały

Konsystencja: kremowej pasty, lekko lepka, ale bardzo łatwo się rozciera w dłoniach

Zapach: nieco podobny do Fiber Matt czy Paste, ale bardziej intensywny i mocniejszy; perfumowany, męski, długo utrzymuje się na włosach, czuć go przy każdym ruchu głową; osobiście bardzo mi się podoba

Skład

Na pierwszym miejscu w składzie woda, zaraz potem wosk carnauba, wosk pszczeli itd. Poza tym trochę alkoholi i innych substancji, z których chciałbym wyróżnić jedną:

  • Vaccinium Vitis-Idaea Seed Oil – olej z borówki brusznica – roślina ta, a raczej jej owoce mają bardzo dużo zbawiennych właściwości leczniczych; nie doszukałem się za dużo o jej roli w kosmetyce, ale wiem na pewno, że preparaty zawierające borówkę brusznicę mają działanie ściągające, przeciwzapalne, rozkurczowe, bakteriobójcze i antyseptyczne.

Chwyt: lekki/średni

Połysk: lekki (naturalny)/średni

Aplikacja

Bezproblemowa zarówno na włosy suche jak i wilgotne. Pastę wyciskamy z tuby, rozcieramy w dłoniach i nakładamy na włosy. Nie ma tu mowy o żadnym szarpaniu, ciągnięciu, bowiem pasta nie zasycha, więc mamy dużo czasu na odpowiednią stylizację.

Stylizacja i efekty

Z pastą Wax Molding polecam układać fryzury lekkie i luźne, niedbale zaczesane. Messy look, hipster czy luźniejszy slick będą idealnymi fryzurami, które można ułożyć z tym produktem. Nie oznacza to, że nie możemy włosów uczesać szczotką czy grzebieniem i nadać im pewnego ładu i porządku, bo taka opcja też jest możliwa. Poniżej zdjęcia pasty nałożonej na włosy wilgotne i poduszone na szczotce. Widać średni połysk i ładną objętość.

Gdy nałożymy pastę na włosy wilgotne i nie wysuszymy ich stworzy się skorupa. A tu pasta nałożona na włosy suche i uczesana wyłącznie ręką.

Zmywanie: wodą

Cena: 75 zł

Podsumowanie Papillon Wax Molding Paste

Papillon Wax Molding Paste to bardzo fajna, uniwersalna pasta do stylizacji włosów. Ma przyjemną, kremową konsystencję, ładny, męski, perfumowany zapach, a jej aplikacja nie stanowi problemu zarówno na włosy suche jak i na wilgotne. Efekt na włosach suchych to lekki połysk i średni chwyt. Na wilgotnych włosach pasta stworzy skorupę i wyższy połysk oraz chwyt. Jeśli natomiast włosy podsuszymy i wymodelujemy na szczotce otrzymamy średni połysk i średni chwyt, czyli to co zapowiadał producent. Do tego pasta łatwo się zmywa przy użyciu samej ciepłej wody. Opakowanie może jest trochę nudne, ale wkrótce pasta ma przejść “lifting”, więc pewnie będzie przykuwać oko (mam nadzieję). Poza tym to bardzo dobry produkt i polecam śmiało wypróbować na swoich włosach.

Wax Molding Paste kupisz w Barberto.eu lub klikając od razu ten link:

A teraz zobacz pastę w akcji w teście na moim kanale YouTube ! Zostaw suba i like !

One thought on “Papillon Wax Molding Paste – recenzja pasty do włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.