Capt. Fawcett’s Whisky Beard Oil (Tipple) + Moustche Wax (Menthol) – recenzja olejku i wosku do wąsów

Powracamy do mojej ulubionej marki, czyli Capt. Fawcetta. Swego czasu miałem okazję sprawdzić kilka naprawdę fajnych kosmetyków np. piwny szampon do brody, olejek Booze & Baccy czy męskie perfumy. Dziś chciałbym przybliżyć wam nowość w ofercie Fawcetta, czyli olejek do brody Whisky The Gentleman’s Tipple oraz wosk do wąsów Fawcett’s Physician Menthol.

Whisky Beard Oil The Gentleman’s Tipple

Opakowanie

olejek inspirowany oryginalną whisky ze szkockiego regionu Speyside.

Jak przystało na Fawcetta olej jest pieczołowicie zapakowany. W szarym, kartonowym pudełku znajdziemy składany kartonik, który po pociągnięciu do góry ukaże nam szklaną buteleczkę. Jeśli go rozłożymy z jednej strony znajdziemy mapkę Szkocji, a z drugiej charakterystyczny tweedowy deseń/szkocką kratę. Butelka zaś ozdobiona jest minimalistyczną etykietą z logiem marki i nazwą olejku.

Pojemność: 50 ml

Kolor: żółty

Dozownik: pipeta

płynne złoto?
słowo “whisky” pochodzi ze szkockich rejonów Highlands “uisge beatha” lub “usquebaugh”, które oznaczają “wodę życia”.

Zapach

Co do zapachu jest on bardzo specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu. Pojęcie whisky jest tu bowiem bardzo ogólnikowe. Olej nie pachnie ani jak Bulleit od Pana Drwala ani jak Angel’s Share od Oil Can Grooming. Zapach jest wielowymiarowy jeśli mogę to tak nazwać i zmienia się w ciągu dnia. Jest natomiast bardzo intensywny i przypomina o sobie od czasu do czasu. Z początku zapach może wydawać się kwaśny. Myślę, że wyczuwam tu woń pigwy, gruszki skąpanych w alkoholu ale również goździki, może cynamon i jakieś drożdże. Do zapachu trzeba się przekonać. Mi na początku nie do końca odpowiadał, ale teraz z chęcią wcieram olej w brodę. Męski zapach dla fanów męskich trunków.

Skład i efekty

Sweet Almond Oil, Jojoba & Vitamin E, Vanilla, Frankinsence, Bay, Bog Myrtle, Hops, Patchouli, Oak Moss, Benzoin, Tabacco & Orange, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamic Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, D-Limonene, Eugenol, Gareanoil, Isoeugenol, Linalool

Bazą olejku jest olej ze słodkich migdałów oraz jojoba. Myślę, że każdy kto stosuje oleje do brody zna ich odżywcze właściwości. Broda po olejku Fawcetta jest miękka i przyjemna w dotyku, skóra pod nią odpowiednio nawilżona, a brodę łatwiej rozczesać i naturalnie błyszczy. Zdrowo wygląda i ładnie pachnie. Cóż chcieć więcej?

Cena: 189,99 za 50 ml, 59,99 za 10 ml – nie jest to tania rzecz, ale dla fanów marki oraz klimatów whisky pozycja obowiązkowa !

Olejek kupisz w sklepie dlagenlemana.pl -> Whisky Beard Oil Gentleman’s Tipple

Z kodem beardrust otrzymasz 13% rabatu !


Moustache Wax Fawcett’s Physician Menthol

Wosk do wąsów występuje w aluminiowej puszeczce z gwintem. Na wieczku i pod spodem znajdują się przyjemne dla oka etykiety z zielonymi motywami informujące nas o podstawowych informacjach na temat wosku: nazwie, składzie, sposobie użycia itd. Sam wosk pochodzi z sygnowanej serii Fawcett’s Physician, a procent całej sprzedaży wosku ma przynieść korzyści – The Lions Barber Collective – szlachetnej organizacji charytatywnej, która jest aktywnie zaangażowana w zapobieganie samobójstwom mężczyzn poprzez zarówno podnoszenie świadomości na temat zdrowia psychicznego, jak i promowanie tzw. barber talk.

Pojemność: 15 ml

Konsystencja: woskowa, ale niezbyt twarda jak na mój gust

Zapach: mentolowy, bardzo świeży i intensywny

Sposób użycia: paznokciem kciuka zdrapujemy niewielką ilość wosku i rozgrzewamy w palcach po czym nakładamy na wąsy i zakręcamy je wg uznania

Chwyt: 3,5/5 – od kiedy zakręciłem wąsy na pomadę wodną, wszystkie woski wydają się być jakby słabsze, ale nie mówię, że wosk Fawcetta taki jest bo właściwie da się na nim zakręcić wąsa, a ten nawet nawet się trzyma (jeśli wcześniej był przyzwyczajony do kręcenia; bądź co bądź wąsa trzeba przyzwyczaić do pożądanego kształtu).

Cena: 55 zł, czyli w sumie nie mało jak na wosk do wąsów (pamiętajmy jednak o celach charytatywnych)

Wosk kupisz w sklepie dlagentlemana.pl -> Moustache Wax Fawcett’s Physician Menthol

4 thoughts on “Capt. Fawcett’s Whisky Beard Oil (Tipple) + Moustche Wax (Menthol) – recenzja olejku i wosku do wąsów

  1. Ten olejek jeśli chodzi o jakość jest na prawdę super, ale mi niestety zapach nie przypadł do gustu i przerzuciłem się na olejek Masveri. Na prawdę bardzo ładnie pachnie.

  2. Ooo zakręcanie wąsa na pomadę wodną? Nie słyszałem. Rzeczywiście efekt lepszy niż po wosksch typowo przeznaczonych do wąsów???

    1. To jest dobre pytanie 🙂 to było tak dawno, że nie pamiętam 🙂 ale tak naprawdę każda wodna pomada typu gel type da radę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.