Z wizytą w: Hovel Barber Shop (Kalisz)

Z wizytą w to seria artykułów i relacji filmowych, w których opisuję swoje wrażenia z pobytów w polskich barber shopach. Pokazuję wam jak miejsca te wyglądają, jakie usługi świadczą, co oferują i czy warto się tam udać. W dzisiejszym wpisie chciałbym opowiedzieć wam o nowym kaliskim barber shopie Hovel.

Lokalizacja

Hovel Barber Shop ma naprawdę świetną lokalizację. Ulica Górnośląska to jedna z większych i ważniejszych oraz bardziej tłumnych ulic w Kaliszu. Do tego miejsce jest wyraźnie oznaczone – jest barber pole i szyld, które w nocy pięknie świecą. Hovel znajdziecie na Górnośląskiej 15 w Kaliszu, w sąsiedztwie Cool Pizzy.

Wnętrze i wystrój

Hovela nie da się przeoczyć.

Hovel to jak dla mnie kompletnie nowe podejście definiujące męską strefę pielęgnacji i relaksu. Wchodząc do środa znajdziemy się w pomieszczeniu, które jest strefą relaksu – wygodne skórzane sofy w stylu chesterfield pozwolą się odprężyć, a proponowany od wejścia trunek (również bezalkoholowy) przegoni smutki dnia codziennego. Mamy tu też recepcję, wieszaki, łazienkę itd.

Przekraczając wejście, którego strzeże poroże jakiegoś grubego zwierza ( bawoła czy innego rogatego kolosa) znajdziemy się w studio męskiej pielęgnacji. To tutaj barberzy zadbają o wasze brody i włosy oraz twarze. Pod nogami kapitalna podłoga w szachownicę, wygodne barberskie fotele, czyste i schludne stanowiska z lustrami w drewnianych oprawach, półka z kosmetykami sięgająca po sufit i funkcjonalna myjka.

Bardzo podoba mi się podłoga.

Dodatkowo, ściany w holu i w studio zdobione są motywami celtyckimi i nordyckimi – runami, obrazkami itd. co tylko dodaje charakteru temu miejscu. Jak mówi sam właściciel, dla niego uosobieniem prawdziwego brodacza byli Wikingowie, stąd inspiracje kulturą północy.

Marki

W Hovel Barber Shop znajdziemy masę różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji brody i stylizacji włosów.  Moje oko dostrzegło takie marki jak Golden Beards, Oil Can Groming, Reuzel, Fab, Nish Man, American Crew, Stylowy Brodacz, Uppercut Deluxe, Layrite, Proraso, Yasumi itd. Oferta powiększana jest na bieżąco aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zakres usług

Hovel oferuje naprawdę szeroką gamę usług. Możemy tu przystrzyc brodę lub ją zgolić, przystrzyc włosy klasycznie lub obciąć je na jedną długość, dokonać repigmentacji czy nałożyć na twarz maseczkę. Pełny zakres usług znajdziecie np. na Booksy barber shopu. Cennik również na filmie (3:17).

Przebieg wizyty

Miłosz w akcji.

Umówiłem się do jednego z barberów – Miłosza – na strzyżenie włosów. Od samego początku widać było duże zaangażowanie i profesjonalizm w zachowaniu i pracy barbera. Bardzo szanuję barberów/fryzjerów, którzy rozpoczynają pracę z klientem od dokładnego ustalenia zakresu prac, czyli jak strzyżemy, jaka długość itd. To ważne aby barber i klient dobrze się zrozumieli. Z Miłoszem miałem okazję już wcześniej rozmawiać, więc ustaliliśmy, że robimy side part pompa ze skin fadem. Najpierw umyto mi głowę, wysuszono, potem w ruch poszły maszynka i nożyczki. Miłosz pracował bardzo sumiennie, był skupiony, a przy tym prowadziliśmy luźną i przyjacielską rozmowę. W międzyczasie wypiłem kawę. Po drugim myciu i suszeniu włosów (nie każdy barber myje włosy drugi raz, czasem nawet w ogóle nie myje), Miłosz zaczął końcową stylizację. Efekt prezentuję wam poniżej, a pracę oceniam bardzo pozytywnie.

Side part pomp + skin fade.

Podsumowanie

Pamiątkowa fotka z ekipą Hovela.

Wizyty w Hovelu długo nie zapomnę. To miejsce bardzo klimatyczne i czyste. Fani Wikingów i nordyckich/celtyckich wpływów znajdą tu coś dla siebie. Ekipa bardzo profesjonalna i zaangażowana w pracę. Strzyżenia na wysokim poziomie, miła rodzinna wręcz atmosfera, duży wybór naturalnych kosmetyków i szeroka oferta usług. Uważam, że Kalisz dużo zyskał z tytułu pojawienia się tam tak profesjonalnego barber shopu. Gorąco polecam, nie będziecie zawiedzeni !

Zajrzyjcie na hovelowego Instagrama i polubcie profil na Facebooku.

Zachęcam też do odpalenia filmu i obejrzenia relacji wideo z tego fantastycznego miejsca. Suby i łapki mile widziane.


Zdjęcia wykorzystane w tym artykule autorstwa Izabeli Mikołajczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.