Mondial 1908

____3581304

Ostatnimi czasy miałem przyjemność przetestować kilka kosmetyków do brody włoskiej marki Mondial 1908. Tak jak obiecałem w jednym z postów, dziś pokrótce przybliżę wam historię tej firmy.

Tworzymy arcydzieła od ponad wieku

Historia marki zaczyna się w roku 1908 jak można się domyślić. Jej bohaterem jest pewien rzemieślnik, który posiadał wielką pasję do tego co robił. Określa się go mianem założyciela i praojca golenia i pielęgnacji twarzy. W tym czasie, prowadził on mały warsztat w środkowej Florencji, gdzie zaczął produkować małe dzieła sztuki: swoje niesamowite pędzle do golenia. Wykonywał je ręcznie i z wielką precyzją. Tym samym nadając im szlachetnej wartości. Później, gdy jego wiedza i świadomość używania materiałów wzrosła, zabrał się za tworzenie niesamowitych brzytew. Jego umiejętności zaczęły wychodzić poza mały warsztat i szybko usłyszał o nim cały świat. Do tego stopnia, że znamienite nazwiska zwracały się do niego z prośbą o zaprojektowanie nietuzinkowych zestawów do golenia.

page
źródło: mondial1908.com

W jeszcze odległych czasach, inni poprzednicy obrali tą samą drogę którą niegdyś podjął ów rzemieślnik z Florencji i zdecydowali się połączyć siły z inną firmą rzemieślniczą, produkującą niezastąpione mydła i kremy do golenia. Tym samym powstała jedna wielka firma, która zgłębiła procesy i metody powstawania małych arcydzieł. Kolejne lata były latami ciężkiej pracy, wymagającymi pasji i kunsztu. Progres wymagał coraz większej ilości procesów produkcyjnych, które nadał łączyłyby tradycyjne aspekty pracy rzemieślniczej z bardziej nowoczesnymi i wyszukanymi rodzajami narzędzi. Marka Mondial zawsze będzie utwierdzać swój autorytet na lokalnym i międzynarodowym rynku, a to za sprawą m. in. ogromnej dbałości o szczegóły, które podnoszą jej wartość, przemyślanego i rygorystycznego doboru najlepszych materiałów i co najważniejsze pasji płynącej z serca, którą łączy już cztery generacje. Obecny biznes, napędzany jest pasją do zapachów i perfum, które studiowane były od siedmiu lat. To pozwoliło stworzyć bardzo ambitną linię męskich zapachów, które są intensywne i charakterne. Prestiżowe kolekcje Mondial są owocem kolaboracji z największymi perfumeriami i każdy z zapachów jest wyjątkowy i nie do podrobienia. Dziś, Mondial jest ostateczną ekspresją włoskiej perfekcyjności w świecie kosmetyków i produktów do golenia dla mężczyzn.

59a4488fb5f2a4349bcab16777229afb
źródło: imagizer-cv.imageshack.us

Pomiędzy tradycją i współczesnością

Misją marki jest dbanie i pielęgnacja męskiej skóry. Po pierwsze zapewnienie perfekcyjnego golenia poprzez przygotowanie skóry w najbardziej komfortowy sposób, tak aby kontakt z brzytwą czy maszynką był bezstresowy. Po drugie pielęgnacja po goleniu, czyli wysokie nawilżenie, odżywienie i uspokojenie skóry niesamowicie odświeżającymi kosmetykami. W swoim pragnieniu powrotu do przeszłości, do zarostów z ubiegłych lat i do starych tradycji, które teraz połączyły się z nowoczesnością, Mondial stworzył kolekcję Old Barbershop, która polecana jest współczesnym barbershopom i każdemu kto chce poczuć się jak na barberskim fotelu w zaciszu swojego domu.

___9483367
źródło: mondial1908.com

W sercu Florencji

Florencja to miejsce postrzegania, wyobrażenia i piękna, które zawieszone jest w czasie. To miejsce, gdzie doznania trudno wyrazić, gdzie piękno widoków stapia się z wewnętrznym urokiem miasta. Mondial utrzymuje ten koncept piękna i elegancji od ponad wieku, szukając idealnej inspiracji w kulturze miasta. Od włoskiego renesansu aż do dnia dzisiejszego, Florencja zawsze reprezentowała czołową jakość i doskonałość w każdej formie. Wystarczy tylko odetchnąć urokiem katedry Santa Maria del Fiore, czy unikalnym charakterem mostu Ponte Vecchio aby zrozumieć jak pościg za doskonałością jest jedynym celem włoskich rzemieślników, do którego dążą. W takim właśnie kontekście tworzone są nietuzinkowe kolekcja perfum i zapachów, które łączą unikatowe ponadczasowe uczucie z doskonałą syntezą harmonii i doznań.

_____9006233
Katedra Santa Maria del Fiore
Ponte_Vecchio,_Firenze,_Italia_(324894837)
Most Złotników Ponte Vechcio

Florencja zawsze była kolebką renesansu, sztuki, kultury i języka włoskiego i przez lata swego rodzaju inkubatorem poczynań rzemieślników, którzy z czasem stali się wielkimi producentami prawdziwej doskonałości sprzedawanej na całym świecie w postaci ubrań, obuwia, wyrobów skórzanych, antyków itp. I to właśnie w tym mieści powstały pierwsze przybory do golenia, wytworzone przez naszych praojców.  Były one małymi arcydziełami, które od razu stały się hitem na wyposażeniu włoskich barberów. W ten sposób reputacja rzemieślników rosła i pomogła im rozwinąć ich wyobraźnię, umiejętności , które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Pasja i kunszt, które sprawiły, że do dziś możemy korzystać z prawdziwie doskonałych mydeł i kremów do golenia oraz przyrządów do golenia.

Antica Barberia

Mondial stworzył wiele kolekcji m. in. N°908, Axolute, Florence, Nobilis oraz Antica Barberia, z której produkty ostatnio testowałem. Antica Barberia została stworzona, aby kompleksowo zadbać o brodę i wąsy oraz sprawić, aby golenie było tak perfekcyjne jak wizyta u fryzjera. Kosmetyki zostały stworzone z myślą o tych, którzy są świadomi potrzeby posiadania kosmetyków z najwyższej półki, które są atrybutem prawdziwych Gentlemenów. Antica Barberia oprócz tradycyjnych kosmetyków do golenia to również świeże i delikatne mydło do codziennej pielęgnacji brody, świetny tonik który nabłyszcza i zmiękcza brodę oraz wosk do modelowania wąsów w dokładnie taki sposób jaki chcesz. Wszystko to okraszone urzekającą harmonią zapachu Original Citrus, który posiada nuty cytrusowe oraz drzewne, co podkreśla jego silny charakter.

___9082854

Kolekcja AB obejmuje:

1466520666

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.