Wahl Travel Shaver (Gold Edition) – recenzja golarki do brody

Każdy mężczyzna potrzebuje golarki. Nieważne czy golisz się na gładko czy masz bujną brodę i tylko podgalasz pewne partie zarostu. Prócz trymera czy maszynki będziesz potrzebował golarki. Najlepiej żeby była jeszcze poręczna, kompaktowa, niedroga i żeby ładnie wyglądała. Otóż wszystko to zawiera się w podróżnej golarce Wahl Traver Shaver. Zapraszam do recenzji.

Home Products vs. Professional

Golarka Wahl, o której dziś mowa pochodzi z linii produktów Wahl Home Products. Jest to linia oferująca sprzęt głównie do użytku domowego, często sporadycznego. Wahl Professional to linia przeznaczona dla profesjonalistów – barberów/fryzjerów – pracujących w salonach i zakładach fryzjerskich, którzy oczekują od sprzętu wytrzymałości i niezawodności. Jako, że jestem zarówno barberem jak i domowym użytkownikiem postaram się dziś spojrzeć na golarkę Wahl z obu perspektyw.

Co w pudełku?

Pudełeczko z golarką jest niewielkie ale kryje w środku sporo ciekawych rzeczy. Prócz kartonowego opakowania otrzymujemy:

  • golarkę Wahl (dokładny model to 3615)
  • eleganckie metalowe pudełko na sprzęt, które pomieści wszystkie akcesoria
  • kabel sieciowy do ładowania
  • komplet dokumentów
  • materiałowy woreczek do przechowywania golarki
  • dodatkowe ostrze i folię
  • szczoteczkę do czyszczenia

Wygląd golarki

Golarka Wahl Travel jest niewielkich rozmiarów. Można powiedzieć, że wymiarem przypomina nieco większą zapalniczkę, która mieści się w jednej dłoni. Jest bardzo lekka i kompaktowa. Wykonana jest z czarnego i złotego tworzywa sztucznego. Cała pokryta jest jakby warstwą gumy lub farbą typu soft feel, która znacząco zwiększa chwyt i pewność pracy. Złote wstawki na bokach i logo marki w centrum golarki nadają jej wyglądu premium. Z przodu poniżej logo mamy małą lampkę, która informuje nas o stanie baterii. Z boku znajdziemy przycisk on/off. Na spodzie wejście na ładowarkę. Golarkę można używać po zdjęciu zatyczki zabezpieczającej ostrze, która znajduje się na górze sprzętu. Odsłania ona złoty element, w którym kryje się folia, a pod nią ostrza. Tą złotą górną pokrywę można zdjąć w celu wymiany ostrza lub folii czy wyczyszczenia jej.

Dane techniczne

Golarka waży tylko 90 gramów, a jej wymiary to 100 x 46 x 18 mm. Jej moc to 3W. Naładowana do pełna pozwala na 45 min pracy.

Praca z Wahl Travel Shaver

W domu

Golarka przeznaczona jest głównie do pracy w domowym zaciszu lub na wyjeździe kiedy potrzebujemy szybko podrasować swoją brodę. Sprzęt jest mały, lekki i poręczny, zmieści się w każdej kosmetyczce, torbie itd. Spokojnie nada się do podgalania mniejszych obszarów twarzy np. szyja, policzki czy okolice nosa i ust. Podgalanie z golarką Wahl to niewątpliwa przyjemność. Shaver marki goli na zero blisko przy skórze, nie ciągnie włosów. Pozostawia skórę gładką i bez podrażnień, bez różnicy czy golimy z włosem czy pod włos. W kilka chwil możemy również ogolić całą twarz. Pamiętajmy jednak, żeby najpierw maksymalnie skrócić włosy trymerem aby golarka mogła swobodnie pracować. W domu akurat nie musimy się spieszyć, więc jak ktoś ma twardszą brodę to trzeba poświęcić ciut więcej czasu.

W salonie/barbershopie

Czy jest w ogóle sens używać podróżny shaver w barber shopie? Otóż tak. Co prawda golarka Wahl nie działa z taką mocą jak inne sprzęty tego typu dostępne na rynku i nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie ogarnąć klientowi wysokiego skinfade’a czy brodę szczególnie jeśli ma twarde włosy, ale za to idealnie sprawdzi się do pracy detalicznej, a ta jest bardzo ważna w zawodzie barbera. Wygolenie pojedynczych włosków z okolicy nosa, ust czy uszu już nie będzie stanowiło problemu. Golarka Wahl dociera wszędzie, do tego jest w miarę cicha, więc klient na fotelu nie odczuwa dyskomfortu.

Szczerze mówiąc zdecydowanie częściej używam jej w salonie niż w domu. Jest bardzo przydatna, a przez swoją prostą budowę bardzo łatwo się ją czyści.

Podsumowanie

Wahl Traver Shaver to mały, elegancki i zgrabny sprzęt, który każdy facet powinien mieć w domu/torbie podróżnej. Nie dość, że fajnie wygląda to jest bardzo funkcjonalny. Golenie brody czy odświeżenie konturów to jego chleb powszedni i radzi sobie z tym świetnie. Zdaje egzamin również w salonie/barbershopie, gdzie liczy się każdy szczegół. Do tego dostajemy całkiem pokaźny pakiet akcesoriów, 2 lata gwarancji, a to wszystko za 99 zł co uważam za bardzo przyzwoitą cenę. Wahl Travel Shaver kupisz w sklepie ebarbershop.pl. Serdecznie polecam wypróbować jeśli jesteś tym zabieganym facetem, który brodę ogarnia na szybko w podróży lub hotelowych łazienkach. A jeśli jesteś fryzjerem/barberem może też ułatwić Ci pracę nad detalami w trudnych miejscach gdzie większe sprzęty nie mają dostępu.


#beardrust #ebarbershop #współpraca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.