Dr K Soap Company Stylin’ Moustache Wax – recenzja wosku do wąsów

img_3025

Trzecią i ostatnią (jak na ten moment) nowością od Dr K Soap Company jest wosk do wąsów Stylin’. Do tej pory w ofercie doktorka nie było żadnego wosku, więc bardzo dobrze się stało, że się pojawił. Jeśli jesteś fanem podkręconego wąsa klikaj po więcej.

Na co dzień nie podkręcam wąsów, aby nie wyglądać w pracy jakoś ekscentrycznie ale od czasu do czasu lubię użyć dobrego wosku żeby wyeksponować wąsiska. I w tej sytuacji z pomocą przychodzi wosk Stylin’. Przyjrzyjmy się zatem nowości w ofercie doktorka.

Opakowanie

img_3024

Wosk znajduje się w małej metalowej puszcze. Na wieczku znajduje się czerwona etykieta pełna informacji o produkcie. Pod spodem biała naklejka informująca o składzie i sposobie użycia wosku. Bardzo fajny pocket size.

Pojemność: 15 g

Kolor: jasnożółty/ białawy

Konsystencja: wosk jest dosyć twardy

img_3029

Zapach: mięta pieprzowa delikatnie zmiękczona wonią wosku; zapach jest bardzo świeży i orzeźwiający

Skład

img_3027

Skład jest dosyć typowy dla wosków do wąsów. Niemniej jednak jest 100% naturalny i wykonany metodą handmade. Na pierwszym miejscu mamy wosk pszczeli, później olejek rycynowy, wosk karnauba, uwodorniony olej rycynowy, witaminę E, miętę pieprzową oraz limonene i linalool. Wąs oprócz tego, że będzie podkręcony to jeszcze odpowiednio o niego zadbamy.

Aplikacja

img_3030

Wosk trzeba wyjąć w pudełka paznokciem bo jest dosyć twardy. Następnie rozgrzewamy go w palcach: kciuku i wskazującym. Często używam też palców “fakowych” bo jakoś łatwiej chwycić mi wtedy wąsy. Wosk można nakładać od samego środka pod nosem aż po same końce, natomiast moje wąsy są bardzo sztywne więc nie układam ich na boki lecz przycinam, a podkręcam tylko końcówki, które są podatne na układanie. Biorę od 2 do 3 “porcji” wosku i kręcę wąsy, aż do uzyskania efektu jak na zdjęciu powyżej. Wosk bardzo fajnie radzi sobie z wąsami, jest całkiem mocny, ale nie skleja wąsów. Jego chwyt nie jest jednak długotrwały bo już po pewnym czasie wąsy lekko opadają. Jednak puszeczka jest na tyle kompaktowa, że można ją nosić ze sobą w kieszeni i kiedy wąsy opadną podkręcić je ponownie.

Zobacz jak nakładam wosk i stylizuję wąsy na filmie.

Chwyt: 2/3

Cena: ok 43 zł

Podsumowanie

Wosk do wąsów Stylin’ od Dr K Soap Company to totalnie nowy produkt tej marki. Nie wnosi on jednak zbyt dużo nowego czy innowacyjnego do dziedziny stylizacji wąsów. Jest to po prostu solidny wosk. Posiada kompaktowe i ładne opakowanie. Ma raczej typową, twardą, woskową konsystencję. Nakłada się go również jak typowy wosk. Zapach jest bardzo przyjemny i świeży, a to dzięki mięcie pieprzowej. Wosk ma średni do mocnego chwyt, całkiem fajnie układa wąsy choć i nie skleja ich, a co za tym idzie wąsy wyglądają bardzo naturalnie. Cena mniej więcej typowa dla wosków o tej pojemności. Cóż więcej, mogę powiedzieć, jest to prosty, dobry i solidny produkt do układania wąsów. Jeśli szukasz pewnego wosku do stylizacji swoich wąsów wybierz naturalny wosk od Dr K.

img_3039

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.