Jakie wąsy na Wąsopad?

tg
źródło: beardstyle.net

Nastał Wąsopad, czyli listopad pełen mężczyzn zapuszczających wąsa, bądź golących brodę poza wąsem na znak zwiększenia świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych występujących u mężczyzn, a przede wszystkim raka prostaty. Ale jaki styl wąsów wybrać?

Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest Movember za granicą, a Wąsopad w Polsce to koniecznie zajrzyj w ten post, streszczający całą akcję. Tymczasem poniżej prezentuję wam przykładowe style i rodzaje wąsów, które możecie “przypiąć” sobie w tym jakże zacnym miesiącu.

Szewron (The Chevron)

Nick Offerman
źródło: wmpedia.o.canada.com

Wąsy zwane też The Dad Stache oraz Ron Swanson Stache. Szewron, czyli naszywka w kształcie litery V na rękawie munduru, pokazująca rangę żołnierza. Można to luźno skojarzyć z wąsami żołnierzy, które musiały być przycięte właśnie w taki sposób jak na zdjęciu powyżej. Bujniejsze wąsy mogły należeć tylko do żołnierzy wyższych rangą itd. Wąs to bardzo specyficzny, a najbardziej znanym “nosicielem” szewrona jest oczywiście amerykański aktor filmowy, telewizyjny oraz satyryk i pisarz Nick Offerman. Podobne wąsy nosił także Freddie Mercury z Queen oraz Tom Selleck , amerykański aktor, producent i scenarzysta telewizyjny i filmowy. Ten typ wąsa zdecydowanie polecany jest prawdziwym samcom alfa, którzy uwielbiają polerować swoją dubeltówkę, a w wolnym czasie również rąbią drwa na ognisko.

Wąsy morsa (The Walrus)

169_051509_o
źródło: moustachemay.com

Nie pytajcie mnie dlaczego ten typ wąsa nazywa się właśnie Walrus. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej:

Walrus Face
źródło: solelymoustache.files.wordpress.com

Tak, morsy mają podobne wąsy, a raczej mężczyźni mają podobne wąsy do wąsów morsa. Ten typ zarostu górnej wargi charakteryzuje się tym, że w całości ją zakrywa. Co więcej, wąsy są zazwyczaj “przybrudzone” na końcach od namiętnego “strołkingu” i palonego latami tytoniu. Często spotykane u prawdziwych kowbojów !

Kierownica (The Handlebar)

źródło: beardstyle.net

Bardzo modny ostatnio wąs, a to za sprawą modeli takich jak Zac Herdmann czy obecny na zdjęciu powyżej Greg T. Brown, którzy stali się twarzą, a raczej wąsem produktów Apothecary 87 takich jak 1893 Moustache Wax. Ten typ wąsa charakteryzuje się dosyć gęstymi włosami, podkręconymi na końcach w literkę C. Taka stylizacja wymaga od nosiciela “kierownicy” masy mocnego wosku do wąsów oraz niezliczonych godzin kręcenia go w palcach. Sam od czasu do czasu stylizuję właśnie w taki sposób swoje wąsiska.

Podkowa (The Horseshoe Stache)

hulk02172014ca251jpg-e31f8e_1280w
źródło: assets1.ignimgs.com

Jak myślę o wąsiskach w podkowę to przed oczami ukazuje mi się tylko jedna osoba i jest nią Hulk Hogan (Terrence Gene Bollea), znany amerykański zapaśnik i aktor. Z pewnością kojarzycie go z ringu lub serialu telewizyjnego emitowanego na w Polsce na kanale Polsat w roku 1997 !  Klasyczny przykład wąsów w podkowę. Charakterystyczną cechą tego typu wąsów jest ich gruba linia, która kieruje się od kącików ust w dół, aż napotka krawędź szczęki. Znacie kogoś jeszcze z takim wąsem?

Szczoteczka (The Toothbrush Stache)

charlie-chaplin-hollywood-scandals-marion-davies
źródło: sunori.pl

Tak wiem, taki pędzelek nosił też wujek Adolf, ale pomyślałem że pan Chaplin będzie bardziej odpowiednim przykładem. Wąs zwany też wąsem Chaplina lub Hitlera bardzo przypomina szczoteczkę do zębów. Wąs ten nie powinien być szerszy niż nasze nozdrza, a nad ustami należy go równo przyciąć. Bardzo kultowy i zakorzeniony w popkulturze wąsik. Dla fanów lubianego Chaplina i nielubianego Hitlera.

Mam nadzieję, że któraś z propozycji się wam spodoba. Wąsopad może być niezłą zabawą, ale nie zapomnijmy o najważniejszym, czyli profilaktycznych badaniach, które mogą uratować nam życie. Zapraszam do odwiedzenia strony www.movember.org.pl i zapoznania się z jej treścią.

I nie bierzcie przykładu z kolegi na zdjęciu:

forehead-moustache-mugshot
źródło: dailypicsandflicks.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.