Mydła + szampony = brodacz zadowolony !

IMG_4310

Brodę trzeba myć tak jak włosy i resztę ciała. Zaskakują mnie mężczyźni, którzy uważają, że broda zadba o siebie sama i nic z nią nie robią, nawet jej nie myją ! Otóż drodzy brodacze, zarost trzeba myć i to najlepiej kosmetykami specjalnie do tego przeznaczonymi, a jest ich spory wybór więc każdy znajdzie coś dla siebie !

Zwykłe mydła czy szampony do włosów mogą wysuszać zarost, dlatego też dzisiejszy rynek jest dobrze wyposażony w różnego rodzaju mydła i szampony tudzież pasty do mycia naszych kochanych bród. I tak dostępne są np. szampony do brody z praktycznym dozownikiem, mydła w postaci dużych, męskich kostek o ciekawych kolorach i zapachach, czy pasty. Osobiście przetestowałem dwa rodzaje kosmetyków do mycia brody. Pierwszym z nich był szampon. Butelczyna 50 ml wystarczyła mi na całkiem spory kawałek czasu, a to dzięki niesamowitym właściwościom pieniącym. Oczywiście szamponów jest sporo o różnych wielkościach, zapachach itp. Poniżej przykładowe szampony:

Beard_Soap__61298.1396786563.1000.800

(źródło: http://www.drksoap.com/)

OAK_BeardWash_01

(źródło: http://www.oakbeardcare.com/)

Drugim produktem, który miałem okazję przetestować i używam go do tej pory jest mydło. Mydła mogą mieć różne kształty i kolory oraz zapachy. Mydeł do brody używamy tak jak zwykłego mydła. Nakładamy go na ręce i wmasowujemy w brodę po wcześniejszym zwilżeniu rąk wodą.

IMG_4307

A więc jak zabrać się za “pranie“ brody. Jeśli macie już nieco dłuższą brodę i wasza skóra twarzy jest ukryta w gąszczu zarostu najlepiej wziąć kąpiel lub gorący prysznic. Podczas gorącej kąpieli otwierają się pory skóry. Jest to najlepszy moment aby dobrze wyszorować skórę,nawilżyć ją oraz odżywić. Proponuję nabrać trochę mydła na dłonie i nałożyć na wcześniej zmoczoną brodę. Można też wziąć mydło do ręki i potrzeć zarost aby nasiąkł mydłem. W przypadku szamponów po prostu wyciskamy trochę na dłonie i wsmarowujemy w brodę. Zarost należy trochę poszorować, dotrzeć do skóry i każdego zakamarka aby nigdzie nie został zapach, którym przesiąkliśmy w ciągu dnia. Broda bowiem wchłania wszystkie zapachy dnia codziennego np. tytoń, jedzenia, perfum itp. Dlatego też trzeba ją porządnie wyprać aby pozbyć się z niej minionego dnia. Kosmetyki do prania brody są tak skonstruowane aby mała ich ilość dobrze się pieniła. Jak już namydlicie swoją brodę będzie ona pewnie wyglądać tak:

IMG_4309

Po dobrym naparowaniu i namydleniu oraz wyszorowaniu brody należy ją dokładnie spłukać i osuszyć ręcznikiem. Może to być zwykły ręcznik lub jakiś mniejszy, który przeznaczycie tylko i wyłącznie do brody. Ja przykładowo mam swój mały ręcznik, którego używam tylko i wyłącznie do brody. Wiadomo, kwestia gustu i higieny aczkolwiek na pewno to nie zaszkodzi. Kiedy osuszymy brodę odczujemy miłe odświeżenie. Niestety tak jak i w przypadku włosów woda, szczególnie ta twarda może i będzie wysuszać nasz zarost. Kiedy miałem krótką brodę nie odczuwałem tego, natomiast przy dłuższym zaroście nie unikniemy uczucia suchości. Dlatego też należy brodę odżywiać i to jest dobry moment abyście odwiedzili kolejną część poradnika, a mianowicie Odżywianie.

2 thoughts on “Mydła + szampony = brodacz zadowolony !

  1. Wiadomo, że pielęgnacja brody bez mydła jest niemożliwa. To tak jakby się kąpać i nie używać mydła. Ja wybrałem mydło Masveri. Fajnie oczyszcza i ma super zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.