Największe MITY dotyczące brody, w które wierzymy !

źródło: blog.bristlr.com
 1. Broda odrasta twardsza i mocniejsza jeśli ją zgolimy
  Czar prysł ! Włos po goleniu jest po prostu tępy i dlatego zanim odrośnie może wydawać się ciemniejszy, twardszy i jakby mocniejszy, ale w rzeczywistości nie jest.
 2. Wszystkie kobiety uważają, że broda jest sexy
  To bardzo popularne przeświadczenie, które nie do końca jest prawdą. Upodobania kobiet to sprawa indywidualna. Dla jednych broda może być wyznacznikiem męskości, dla innych gładka i ogolona twarz uwydatniająca żuchwę i kości policzkowe będzie bardziej sexy. A jak jest z Wami drogie niewiasty? Piszcie w komentarzu !

  źródło: tio.ch
 3. Pełna broda to kwestia 2-3 tygodni
  Mhm… raczej 2-3 miesięcy przyjacielu i nie oszukujmy się bo nawet taki czas nie jest dla niektórych wystarczający aby ich broda przypominała tą ze zdjęcia.
 4. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną trzeba zgolić brodę
  Kiepski żart ! Znam osoby, które tak robią i uwierzcie mi to tylko mit. To, że zgolimy brodę wcale nie zapewni nam lepszej pozycji startowej. Co prawda broda powinna być zadbana i wyglądać schludnie w tym kluczowym wydarzeniu, ale nie dajmy się zwariować. No chyba, że aplikujemy do firmy produkującej maszynki do golenia…
 5. Latem pocimy się bardziej z pełną brodą
  Mit spowodowany przeświadczeniem, że skoro broda jest bujna i gęsta to musi być nam tam gorąco. Fakty są takie, że właśnie broda pozwala się ochłodzić, a to dlatego, że daje naszej skórze cień i działa jak filtr chłodzący.
 6. Broda sprawia, że wyglądasz jak bezdomny albo jakiś inny creep
  Prawda jest taka, że jeśli nagle zapuścimy brodę to zanim nasze otoczenie się do niej przyzwyczai musi minąć trochę czasu. Zarówno my jak i nasze otoczenie musi dojrzeć do faktu obecności brody. Co prawda okres przejściowy może zrobić z nas kloszarda, ale pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i wszystko będzie ok.

  źródło: highlandradio.com
 7. Tylko ciemne brody wyglądają zajebiście
  Tak? To popatrz na tą fotkę ! I co? Każda broda może być zajebista jeśli tylko jest odpowiedni zadbana.

  źródło: www.pinterest.es
 8. Brodą powinien zajmować się wyłącznie barber
  Niekoniecznie ! Jeśli źle przedstawimy barberowi naszą wizję i po prostu się z nim nie dogadamy możemy na tym źle wyjść. Barberzy często przycinają zbyt dużo cennej brody. Dobrze jest na samym początku spróbować samemu podciąć brodę tu i ówdzie i zobaczyć czy jesteśmy zadowoleni z efektów.
 9. Kolorowe brody są odrzucające
  Prawda jest taka, że każdy z nas, brodaczy nie ma tylko jednego koloru brody. U niektórych widać to bardziej, u innych mniej. Broda nie musi być brzydka mając kilka kolorów. Popatrz na to z innej strony. Ty jesteś kolorowy, a inni nudni – jednokolorowi. Kwestia podejścia !
 10. Niektóre preparaty na stałe zwiększą gęstość i objętość Twojej brody
  Niestety nie. Podobno są na rynku jakieś specyfiki, które pozwalają uzyskać efekt gęstej i bujnej brody, ale tylko czasowo. Jeśli nie będziesz łykał tabsów every day to nic z tego.
 11. Broda vs. dowód/paszport
  Sporo mężczyzn nie zapuszcza brody, ponieważ boją się, że mogą zostać nierozpoznani np. na lotnisku gdy pokażą się z brodą, a na zdjęciu w paszporcie jej nie ma. Nie ma się czego bać panowie ! Ochrona i inne służby w miejscach gdzie trzeba się wylegitymować jest przeszkolona na wypadek sztucznej brody. Oni wiedzą jak ją rozpoznać. Trust me !

  źródło: atozhairstyles.com
 12. Jeśli mam tzw. patchy beard (nieregularna broda z łysymi spotami) to nie mam co liczyć na pełną brodę
  Nie do końca jest to prawdą. Jeśli w początkowej fazie zapuszczania brody na naszej twarzy są miejsca, gdzie tej brody brak, nie zrażajmy się. Włosy rosną nieregularnie i czasem trzeba po prostu trochę cierpliwości. W większości przypadków miejsca te z czasem pokryją włosy.
 13. Wszystkie włosy na brodzie muszą rosnąć w tym samym tempie
  Mit poniekąd związany z tym powyżej. Otóż np. włosy na policzkach rosną wolniej niż te na podbródku. Aby zniwelować różnice i dać brodzie szansę na wyrównanie się czasem trzeba co nieco podciąć, aby nadać brodzie pożądany kształt.
 14. Brody są drapiące i niekomfortowe
  Mogą takie być jeśli skóra pod nimi jest wysuszona. Wystarczy jednak, że użyjemy odpowiednich kosmetyków np. olejku do brody, który nawilży skórę i zmiękczy brodę. Poza tym jeśli podczas zapuszczania brody przezwyciężymy fazę drapania i swędzenia to potem brody tak naprawdę nie czuć bo skóra będzie już przyzwyczajona.
 15. Brody są brudne i odpychające
  Nie są jeśli odpowiednio o brody zadbamy. To jak z włosami na głowie. Jeśli ich nie myjesz będą brudne i śmierdzące. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz – umyjesz, rozczeszesz, nawilżysz, ułożysz będą wyglądać perfekcyjnie i na pewno nikt się nie przyczepi, że w tej brodzie to sam syf hodujesz.
źródło: blog.wild-willies.com

Tyle z mojej strony. Jeśli znacie jeszcze jakieś inne brodate mity to piszcie koniecznie w komentarzu !

7 thoughts on “Największe MITY dotyczące brody, w które wierzymy !

 1. Super artykuł, krótko zwięźle i na temat. Sam zastanawiam się nad zapuszczeniem dłuższej brody. Jedno z czym nie do końca się zgodzę to broda w lecie. Ostatnio jak przypieka słońce miałem wrażenie, że jednak z broda mi jakby dużo cieplej na twarzy. Ma to swój plus ponieważ w zimie miałem wrażenie, że mniej marznę w miejsca na twarzy, które są pokryte zarostem.

 2. Największym mitem jest to, że brodę trzeba tylko zapuszczać i kropka! Absolutnie o brodę trzeba dbać, np. nakładając olejki (Masveri ma dobrą jakość jak coś).

 3. Punkt numer 6 to złoto! Na prawdę nie wiem skąd stale takie przekonanie. Zadbana broda potrafi dodać mocnego charakteru i poprawić wygląd. Tylko trzeba o nią dbać a do tego potrzebny jest barber i dobre, naturalne kosmetyki, tj. od firmy Masveri.

 4. Panowie ale przyznacie mi rację, że nie każdemu mężczyźnie broda pasuje. Mam kolegów którzy super wyglądają z brodą ale są i tacy co zdecydowanie lepiej wyglądają jak się ogolą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.