Remington Omniblade Face & Body – recenzja trymera hybrydowego (HG3000)

Kilka lat temu miałem styczność z marką Remington przy okazji testów trymera do brody. Dziś przychodzę do was z recenzją golarki/trymera, urządzenia hybrydowego ponieważ przeznaczonego zarówno do twarzy jak i ciała. Dzięki Omniblade HG3000 będziemy w stanie ogolić twarz na zarost, wystylizować nieco dłuższą brodę, a także pozbyć się włosów z klatki piersiowej, pach itd. Sprawdźmy zatem co dokładnie oferuje nam nowy sprzęt marki Remington.

Opakowanie i zawartość

Trymer Remington zapakowany jest w solidne kartonowe pudełko w szarych i żółtych kolorach. Na opakowaniu znajdziemy masę przydatnych informacji dotyczących samego urządzenia jak i jego funkcji. Kartonik wysuwa się od dołu więc łatwo dostać się do środka bez potrzeby rozrywania pudełka. A w środku mamy:

  • trymer/golarkę Omniblade z końcówką do golenia zarostu
  • końcówkę do golenia ciała z nasadką dystansową/grzebieniem
  • 4 nasadki dystansowe do zarostu 1, 2, 3, 5 mm
  • ładowarkę USB
  • podróżne etui
  • instrukcję obsługi i inne dokumenty

Specyfikacja techniczna

Omniblade jest niewielkich rozmiarów bo ma zaledwie 16 cm długości i ok 2,5 cm szerokości w rękojeści i 3,5 cm w ostrzu. Wykonany jest z tworzywa sztucznego w kolorze białym, grafitowym i żółtym. Część rękojeści pokryta jest gumą aby zwiększyć chwyt urządzenia. Po wewnętrznej stronie obudowy znajdziemy wąską diodę informującą o stanie baterii, a poniżej czarne logo marki. Omniblade uruchamiamy przekręcając dolną część sprzętu w prawo. Pod spodem znajduje się wejście do ładowarki.

Końcówka do golenia wyróżnia się żółtym kolorem i ma nieco wydłużony i wygięty kształt aby lepiej dopasować się do twarzy. Możemy ją zamontować lub zdemontować przekręcając ją w lewo/prawo. Głowica tnąca jest również ruchoma. Ostrze wykonane z tłoczonej i szlifowanej stali tnie zarówno u góry jak i u dołu tak aby golenie było jeszcze bardziej intuicyjne. Długość golenia bez nasadki to 0,15 mm (z nasadką od 1 do 5 mm). Ostrza mają 5 lat żywotności (w oparciu o 2-minutowe użytkowanie, 7 dni w tygodniu).

Końcówka do trymowania włosów na ciele posiada dwa rzędy zębów zarówno u góry jak i u dołu oraz grzebień dystansujący pozwalający na cięcie w 3 długościach. Omniblade pracuje do 40 min, co spokojnie wystarczy na ogarnięcie całego ciała, a do tego jest w 100% wodoodporny. Ładowarka USB pozwala ładować sprzęt wszędzie, nawet w samochodzie.

Praca z Omniblade

Użytkowanie hybrydowego sprzętu od Remingtona jest przyjemne i bezproblemowe. Urządzenie jest lekkie i poręczne. Ruchoma głowica pomaga dopasować się do krzywizny ciała. Ostrze pracuje równo i dobrze radzi sobie z trymowaniem włosów. Wymiana końcówek lub zmiana nasadek jest prosta i intuicyjna.

Trymowanie brody przebiegło sprawnie. Najpierw skróciłem całość na 5 mm bo ostatnio taką długość zarostu preferuję. Wąsy skróciłem bardziej bo na 3 mm. Linię na policzkach oraz pod brodą wyznaczyłem już bez nasadki. Urządzenie może i nie wytnie idealnie czystej linii brody ale przy odpowiednio wprawnej ręce jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające rezultaty.

Końcówką do ciała ogoliłem włosy na klatce piersiowej żeby tatuaż wyglądał świeżo. To samo tyczy się włosów pod pachami, których też się pozbyłem. I tak w ciągu kilkunastu minut odświeżyłem swój wizerunek przy pomocy jednego urządzenia, bez tracenia czasu na zamianę sprzętu, plączących się kabli itd.

Podsumowanie

Remington Omniblade może wyglądać niepozornie, ze względu na swoje niewielkie gabaryty, ale to urządzenie dające dużo możliwości. Jego hybrydowe działanie sprawia, że goli praktycznie na zero, trymuje w zakresie 0,15 do 5 mm. Potrafi pozbyć się włosów z ciała, jest w 100% wodoodporne, ma wytrzymałą baterię i ładowanie USB. Żywotność ostrze do 5 lat. Minimum akcesoriów, maksimum funkcjonalności. Przesiądź się na Remington już dziś. Kliknij w link: https://just-for-you.pl/omniblade

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.