American Crew PREP & PRIME Tonic – recenzja toniku do włosów

Dzisiejszy wpis z pewnością zainteresuje nie tylko użytkowników pomad do włosów ale także barberów i fryzjerów. Marka American Crew wprowadziła do swojej oferty bardzo ciekawy produkt o wielu właściwościach, które sprawdzą się do układanie włosów w domowym zaciszu jak i przy pracy z klientem w salonie. Prep & Prime Tonic jak sama nazwa wskazuje jest to produkt przynajmniej dwu-funkcyjny, ale ja znalazłem w nim jeszcze kilka ciekawych aspektów, o których właśnie zaraz wam opowiem.

Wielozadaniowy tonik do włosów

Czym jest American Crew Prep & Prime Tonic? Po pierwsze jest to tonik dla fryzjerów i barberów, którzy na co dzień pracują z włosami swoich klientów. Nałożenie kosmetyku na wilgotne włosy klient przed strzyżeniem ułatwi rozczesywanie ich sprawiając, że grzebień będzie gładko sunął przez włosy i nie będzie ich szarpał. Włosy po użyciu łatwiej się rozczesuje, a co za tym idzie pozwala to na bardziej precyzyjne wydzielanie na włosach sekcji i separacji. Także kiedy włosy klienta nie są w topowej kondycji i są splątane, zastosowanie Prep & Prime rozwiąże ten problem. Na sam koniec tonik ten ułatwia strzyżenie nie pozostawiając na sprzęcie osadu.

Po drugie jest to tonik do włosów do stosowania w domu. Jego zadaniem jest również odświeżenie włosów, a to dzięki bardzo przyjemnemu zapachowi z pogranicza mięty i cytrusów (bardzo podobny zapach miał lakier Finishing Spray, o którym też już mówiłem). Co więcej, tonik posiada ochronę termiczną dzięki czemu zastosowany jako prestyler do suszenia włosów ochroni je przed ciepłym powietrzem suszarki. Susząc włosy przy użyciu Prep & Prime jesteśmy w stanie dodać włosom objętości, nadać im lekkiego utrwalenia i tekstury.

Opakowanie i zawartość Prep & Prime

Tonik dostępny jest w plastikowej butelce o pojemności 250 ml. Na frontowej etykiecie znajdziemy informacje dotyczące funkcji i właściwości kosmetyku. Z tyłu butelki widoczny jest skład i sposób użycia. Płyn aplikujemy naciskając pompkę i spryskujemy nim włosy przed suszeniem lub strzyżeniem. Tonik w postaci mgiełki osiada na włosach i zaczyna działać. Śmiało można go też zmieszać z wodą do spryskiwania włosów. Do aktywnych składników należą:

  • Panthenol – nawilża nie obciążając włosów
  • PVP – polimer zapewniający kontrolę nad włosami, łatwo się zmywa.
  • SILSOFT CLX‐E – zapewnia ochronę termiczną

Podsumowanie

Tonik Prep & Prime to w ostatnim czasie mój ulubiony kosmetyk, którego używam w barber shopie. Nie dość, że ułatwia pracę z trudnymi włosami klientów (łatwiejsze rozczesywanie i strzyżenie) to jeszcze nadaje się do stylizacji dodając włosom objętości, tekstury i lekkiego chwytu. Jest fajną bazą pod produkt końcowy jakim jest pomada. Produkt jest lekki, wydajny, ładnie pachnie i odświeża skalp. Koszt butelki 250 ml to 53 zł. Tonik możecie nabyć w sklepie barberstore.pl, a z kodem BEARDRUST dostaniecie zniżkę.

One thought on “American Crew PREP & PRIME Tonic – recenzja toniku do włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.